Suita ze starých tanců 17. století / housle a klavír

Kód: BM120 Nejprodávanější Nejprodávanější Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Suita ze starých tanců 17. století je koncertní suita pro housle a klavír. Skladba je složená z tanečních motivů podle starých rukopisů a sbírek ze 17. století., které se dochovaly v… zobrazit více

Audio ukázky

1. Suita ze starých tanců 17. století /…

Seznam skladeb (1)

  1. Suita ze starých tanců 17. století / Suite of Old Dances of the 17th Century

Popis produktu

Suita ze starých tanců 17. století je koncertní suita pro housle a klavír. Skladba je složená z tanečních motivů podle starých rukopisů a sbírek ze 17. století., které se dochovaly v několika významných rukopisech a sbornících. Milan Ort, autor této koncertní suity vybral jednotlivé části suity (tance) z Vietorisovy tabulatury (1660-1680), z Kájoniho kodexu (1634-1671) a Pestrého sborníku z Levoče (1660-1670). Jednotlivé tance pečlivě a citlivě spojil do jedné skladby a napsal k nim klavírní doprovod a vytvořil tak velmi zajímavou přednesovou suitu, která Vám představí taneční hudbu 17. století.  
V sešitě je uveden odkaz, který Vám umožní stáhnout si do počítače demo nahrávku i nahrávku klavírního doprovodu ve formátu mp3. Nahrávky jsou pořízeny z notačního programu, ve kterém byly skladby napsány. Audio(demo) soubor je zde uveden pro Vaši představu jak skladba zní, nahrávku klavírního doprovodu je možné použít k nácviku skladby.

Milan Ort (*1955) vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři. Byl členem řady folklórních souborů a komorních orchestrů, kde působil v sekci prvních houslí nebo viol. Jeho kompoziční tvorba je zaměřena na stylizaci lidové hudby ze všech koutů světa, zejména z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatní tvorbě se věnuje psaní drobných sólových nebo komorních skladeb hlavně pro děti základních uměleckých škol.

329 Kč
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM120
Aranžér: Ort, Milan
Autor / Editor: Ort, Milan
Počet skladeb: 1
Počet stran: 24
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650219
Hmotnost: 0.128