O nás


Dnes patříme k největším dodavatelům notového materiálů v Česku a na Slovensku, a vděčíme za to především Vám, našim zákazníkům.

V průběhu let jsme se propracovali k nabídce více než 10 000 titulů notového materiálu všech hudebních směrů a žánrů, pro všechny hudební nástroje, zpěv a sbory, a také pro komorní soubory a orchestry, jazzové, smyčcové, školní i symfonické. A naše nabídka se neustále rozrůstá.

Spolupracujeme s hudebními nakladatelstvími z celého světa a umíme zajistit většinu notového materiálu, který tato vydavatelství nabízí. Pokud u nás nenajdete to, co hledáte, neváhejte nás
kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme sehnat tituly, o které máte zájem.

Naším cílem je pro Vás vyhledávat, nabízet a také vydávat notový materiál - skladby, písničky a koncerty, které se Vám budou líbit, a které Vás budou bavit cvičit a hrát, protože „Kdo si hraje, nezlobí.“

 

Hudební vydavatelství eNoty.eu

Díky tomu, že je mezi Vámi i mnoho nadaných skladatelů založili jsme malé hudební vydavatelství a začali se věnovat také vydávání zajímavých skladeb a písniček převážně českých autorů.
Nabídku námi vydaných titulů najdete
pod tímto odkazem.
Máte-li zájem vydat Vaše skladby nebo písničky podívejte se
tady.
 


Jak to všechno začalo aneb jak člověka napadne prodávat noty
pohledem zakladatele, výkonného ředitele a milovníka jazzu

Jednoho roku a jednoho dne před mnoha a mnoha lety jsem začal chodit na hodiny klavíru, a nutno říci, moc mě to nebavilo. Asi to většina z Vás zná, před hodinou klavíru nebo jiného hudebního nástroje, trochu pocvičíte a nějak tu hodinu přetrpíte, protože pak je zase týden volno. :)
Trvalo to 5-6 let než paní učitelka klavíru objevila něco, co mě doopravdy zaujalo. Díky jí za to!
Přinesla
Klavírní jazzové etudy Milana Dvořáka a Bugatti Step od Jaroslava Ježka. Od té doby mě hra na klavír opravdu chytla a začal jsem doma hrát na klavír každý den, a to i několik hodin! Chudáci sousedi…
Do dalšího života jsem si z toho odnesl, že když hrajete nebo děláte něco, co Vás baví, tak Vás to baví bez ohledu na čas, který u toho strávíte.
O notách jsem však věděl pouze to, že existují, ale odkud se berou (jinde než od paní učitelky v hudebce) jsem neměl nejmenší ponětí.

Později, souběžně s vysokou školou jsem studoval hru na klavír na Lidové konzervatoři v Ostravě. Chtěl jsem být hudebníkem z povolání a hrát jazz a swing někde na zaoceánském parníku. To jsem ještě nevěděl, že mi z houpání na lodi není vůbec dobře.
Hudebníkem z povolání jsem se nakonec nestal. Můj jediný kontakt s hudbou dlouhou dobu bylo to, že jsem si doma ve volném čase hrál na klavír skladby a písničky pro radost, relaxaci a dobrou náladu nebo abych si náladu po náročném dni trochu vylepšil.
V té době mi jedna známá prozradila, že měla sen otevřít si obchod, kde by se prodávaly jen noty. Zdálo se mi to neuvěřitelně vtipné a neuvěřitelně neperspektivní. Kdo by kdy vůbec mohl potřebovat noty?! :)

O několik let později jsem však nové noty potřeboval do jazzového souboru, kde jsme hráli s přáteli z lidové konzervatoře. Jeden z nich věděl, že ve Vídni v prodejně hudebních nástrojů prodávají také noty a tak jsme tam zajeli.
Noty, které jsem tam koupil, jsem ukázal učitelkám v hudební škole, do které v té době chodily mé dcery. O noty byl takový zájem, že jsem je učitelkám musel prodat a zajel jsem si koupit noty nové. Ty se v hudební škole opět líbily a tak jsem jim noty také prodal, a potom už na mě učitelé začali klást požadavky, zda by tam nebylo také toto a tam toto … a tak to vlastně celé začalo.

To se psal rok 1999. Ve stejném roce jsem koupil doménu eNoty.eu a začal pomalu budovat internetový obchod. Od začátku mi pomáhala manželka, především s vedením skladu a účetnictvím, a také balením a posíláním objednávek. Několik let jsme se prodejem not zabývali sami dva, ale postupem času nás přibývalo, přijali jsme dva zaměstnance a také naše dcery během let vyrostly a obě nám ve firmě pomáhají.


Tomáš Drozd