Jak si stáhnout nahrávky Audio Online

Máte titul, na kterém je uvedeno, že nahrávky jsou ke stažení online? Poradíme Vám jak je získat.U většiny takto označených titulů je na první nebo druhé stránce uvedena adresa internetových stránek vydavatele a někdy také unikátní kód, které Vám umožní získat audio nahrávky. Stačí tedy zadat do vyhledávače uvedenou internetovou adresu a audio nahrávky si stáhnout do počítače. Pokud máte také unikátní kód, tak se Vám po zadání internetové adresy objeví pole, kam kód napíšete. Po zadání kódu se Vám otevře stránka s nahrávkami, které si zde většinou můžete přímo přehrávat nebo si stáhnout do Vašeho počítače a přehrávat zde (většinou jsou to soubory formátu mp3).


U titulů vydavatelství eNoty.eu vám nabízíme stáhnutí nahrávek přímo do Vašeho počítače.
V každém titulu označeném jako "Audio Online" najdete na jedné z prvních stránek internetovou adresu, kterou zadáte přímo do vyhledavače (Obrázek č. 1) a po potvrzení klávesou Enter Vám na obrazovce vyskočí tabulka s žádostí o uložení souboru ve formátu zip do počítače (zde si můžete vybrat, kam si soubor uložíte) (Obrázek č. 2).

 

Obrázek č. 1

 

Obrázek č. 2

 

Po uložení souboru v počítači je potřeba soubor "rozbalit", všechny nahrávky jsou totiž vloženy do jednoho adresáře a zkomprimovány do zip souboru, aby se minimalizovala možnost jejich poškození při stahování.
Rozbalení zip souborů je snadné, můžete udělat například tak, že kliknete levým tlačítkem myši na zazipovaný soubor a ze seznamu vyberete tlačítko "extrahovat" (Obrázek č. 3). Poté si vybrete, kam složku s nahrávkami uložíte. A je hotovo!
Nyní stačí už jen kliknout na jeden s mp3 souborů a poslechnout si stažené nahrávky. (Obrázek č. 4)

 

Obrázek č. 3

 

Obrázek č. 4

 

Možností rozbalení zazipovaných souborů je více a je možné, že už máte v počítači program, který soubory extrahuje za Vás. Pokud se Vám však nedaří se k audio souborům dostat, neváhejte a kontaktujte nás, pomůžeme Vám nahrávky získat co nejrychleji.

Napište nám, rádi Vám pomůžeme.