Skandinávské melodie pro dvoje housle

Kód: BM164 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
Hudební úprava: melodie
Obsazení: duet
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
"Melodie v tomto sešitě byly vybrány z folklorních sbírek Skandinávské lidové hudby (především švédské a norské), které pocházejí z počátku 19. století. Ve Skandinávské lidové hudbě je patrný vliv… zobrazit více

Audio ukázky

1. Fjusnäs valsen
2. Schottis
3. Hälsingland Polska

Seznam skladeb (5)

  1. Fjusnäs valsen
  2. Schottis
  3. Hälsingland Polska
  4. Ganglat
  5. Bergsjö Fantasia

Popis produktu

"Melodie v tomto sešitě byly vybrány z folklorních sbírek Skandinávské lidové hudby (především švédské a norské), které pocházejí z počátku 19. století. Ve Skandinávské lidové hudbě je patrný vliv hudby středoevropské a také hudby anglické nebo skotské.
Protože je to hudba lidová, nemá žádné „známé“ skladatele a je součástí tradičního lidového repertoáru. Nápěvy se předávají z generace na generaci, z houslisty na houslistu a jsou často známé jako „verze po tom a tom“ (po otci, po strýci, po učiteli, po babičce apod.).
Hlavním nástrojem skandinávské lidové hudby jsou housle. V této publikaci jsou vybrané melodie
upraveny pro dvoje housle. Tímto způsobem se také tradiční skandinávské folklórní melodie velmi často hrávaly a hrají dodnes. Je pozoruhodné, že tato hudba dokáže znít i v takto malém obsazení velice zajímavě a široce." Milan Ort

Milan Ort (*1955) vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři. Byl členem řady folklórních souborů a komorních orchestrů, kde působil v sekci prvních houslí nebo viol. Jeho kompoziční tvorba je zaměřena na stylizaci lidové hudby ze všech koutů světa, zejména z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatní tvorbě se věnuje psaní drobných sólových nebo komorních skladeb hlavně pro děti základních uměleckých škol.

369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli: