Minipříběhy pro tři / tři příčné flétny - snadné přednesové skladby

Kód: BM184
Nejprodávanější Nejprodávanější Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: instruktivní skladby
hudba pro děti, žáky a studenty
Hudební úprava: melodie
Obsazení: duet
Obtížnost: začátečník
mírně pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Série: Český skladatel
„MINIPŘÍBĚHY PRO TŘI“ je kolekce sedmi originálních skladeb pro tři začínající nebo mírně pokročilé flétnisty, navazující na sešit duet Minipříběhy pro dva. Jednotlivé nástrojové party jsou napsány… zobrazit více
369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM184
Skladatel: Šuško, Petra
Počet skladeb: 7
Počet stran: 20
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650851

Audio ukázky

1. Jízda na kole / Bike Ride
2. Námořníci / Sailors
3. Drakiáda / Kite Flying

Seznam skladeb (7)

  1. Jízda na kole / Bike Ride
  2. Námořníci / Sailors
  3. Drakiáda / Kite Flying
  4. Taneční večer / Dance Night
  5. Létající koberec / Flying Carpet
  6. Mys Dobré naděje / Cape of Good Hope
  7. Výlet do Španělska / Trip to Spain

Popis produktu

„MINIPŘÍBĚHY PRO TŘI“ je kolekce sedmi originálních skladeb pro tři začínající nebo mírně pokročilé flétnisty, navazující na sešit duet Minipříběhy pro dva. Jednotlivé nástrojové party jsou napsány pro různou hráčskou úroveň a v rámci komorní hry, může například náročnější part hrát učitel. Skladby jsou vhodným zpestřením a obohacením tradičního koncertního repertoáru. Příjemné a líbivé melodie s výraznými harmonicko-rytmickými elementy a zvukomalbou umocňují svým hudebním charakterem imaginární děj každého minipříběhu.

Pro zjednodušení nácviku skladeb je součástí sešitu také odkaz na stažení audio nahrávek. Každá skladba je zde nahrána čtyřikrát, celá skladba (demo nahrávka) a poté také každý hlas samostatně. Všechny nahrávky jsou ve formátu mp3, demo nahrávka je nahrána s předklikem metronomu a jednotlivé party jsou nahrány s klikem metronomu po celou dobu nahrávky. Hráči mohou cvičit svůj part hrou souběžně se svým partem z audio nahrávky a po zvládnutí partu si zahrát svůj part přímo s demo nahrávkou, kde budou hrát unisono se svým partem na nahrávce. Součástí odkazu ke stažení je také pomocná nahrávka pro naladění příčné flétny (a1) ve standartním ladění 442 Hz.

Petra Šuško (*1976) je česká hudební skladatelka a učitelka klavíru. Vystudovala skladbu a hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, studium skladby a hudební režie na AMU v Praze zakončila v kompoziční třídě Milana Slavického. Během studií absolvovala stáže v Holandsku (Amsterdam, Hilversum). V posledních letech působila hlavně pedagogicky (Anglické gymnázium v Praze), v současnosti vyučuje hru na klavír na dvou ZUŠ v Praze. Její skladby získávaly již od doby studií řadu ocenění ve skladatelské soutěži Generace a je finalistkou české sekce mezinárodní soutěže elektroakustické hudby Musica Nova (2019). Její kompoziční doménou je především oblast elektroakustické hudby, skladby pro různá komorní seskupení, multimediální projekty, hudba k radioartu a k filmovému dokumentu. Na poli edukativní tvorby se zaměřuje na skladby pro klavír a nově také na komorní skladby pro variabilní nástrojové obsazení.