Minipříběhy pro dva / dvě příčné flétny - snadné přednesové skladby

Kód: BM183
Nejprodávanější Nejprodávanější Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: instruktivní skladby
hudba pro děti, žáky a studenty
Hudební úprava: melodie
Obsazení: duet
Obtížnost: začátečník
mírně pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Série: Český skladatel
„Minipříběhy pro dva“ je kolekce sedmi originálních duet pro začínající a mírně pokročilé flétnisty. Jednotlivé nástrojové party jsou napsány pro různou hráčskou úroveň tak, že mohou být provozovány… zobrazit více
299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM183
Skladatel: Šuško, Petra
Počet skladeb: 7
Počet stran: 12
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650844

Audio ukázky

1. Se psem na procházce / Walking the Dog
2. Na vlnkách / On Waves
3. Deštivé odpoledne / Rainy Afternoon

Seznam skladeb (7)

  1. Se psem na procházce / Walking the Dog
  2. Na vlnkách / On Waves
  3. Deštivé odpoledne / Rainy Afternoon
  4. Za starých časů / In the Old Days
  5. Hrajme v pohodě / Let's Play Cool
  6. Preludování / Preluding
  7. Dávná vzpomínka / Distant Memory

Popis produktu

„Minipříběhy pro dva“ je kolekce sedmi originálních duet pro začínající a mírně pokročilé flétnisty. Jednotlivé nástrojové party jsou napsány pro různou hráčskou úroveň tak, že mohou být provozovány jak v rámci komorní hry, tak i v individuální výuce, kdy např. náročnější part hraje učitel. Skladby jsou vhodným zpestřením a obohacením tradičního koncertního repertoáru. Příjemné a líbivé melodie s výraznými harmonicko - rytmickými elementy a zvukomalbou umocňují svým hudebním charakterem imaginární děj každého Minipříběhu.

Pro zjednodušení nácviku skladeb je součástí sešitu také odkaz na stažení audio nahrávek. Každá skladba je zde nahrána třikrát, celá skladba (demo nahrávka), pouze první hlas a pouze druhý hlas. Všechny nahrávky jsou ve formátu mp3, demo nahrávka je nahrána s předklikem metronomu a jednotlivé party jsou nahrány s klikem metronomu po celou dobu nahrávky. Hráč se tak může rozhodnout, zda bude svůj part cvičit souběžně se svým partem z audio nahrávky nebo bude hrát s partem pro druhý nástroj, případně se přidá k celkové nahrávce a bude hrát unisono se svým partem na nahrávce. Součástí odkazu ke stažení je také pomocná nahrávka pro naladění flétny (a1) ve standartním ladění 442 Hz.
 

Petra Šuško (*1976) je česká hudební skladatelka a učitelka klavíru. Vystudovala skladbu a hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, studium skladby a hudební režie na AMU v Praze zakončila v kompoziční třídě Milana Slavického. Během studií absolvovala stáže v Holandsku (Amsterdam, Hilversum). V posledních letech působila hlavně pedagogicky (Anglické gymnázium v Praze), v současnosti vyučuje hru na klavír na dvou ZUŠ v Praze. Její skladby získávaly již od doby studií řadu ocenění ve skladatelské soutěži Generace a je finalistkou české sekce mezinárodní soutěže elektroakustické hudby Musica Nova (2019). Její kompoziční doménou je především oblast elektroakustické hudby, skladby pro různá komorní seskupení, multimediální projekty, hudba k radioartu a k filmovému dokumentu. Na poli edukativní tvorby se zaměřuje na skladby pro klavír a nově také na komorní skladby pro variabilní nástrojové obsazení.