Melodie Sedmihradska / klarinet a klavír

Kód: BM168 Novinka Novinka Nejprodávanější Nejprodávanější Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
sešit - měkká vazba
"Skladba Melodie Sedmihradska vychází z původního rumunského tradicionálu od neznámého autora. Jednotlivé motivy skladby mají charakter rumunského folklóru z oblasti Sedmihradska a Banátu, přesto se… zobrazit více

Audio ukázky

1. Melodie Sedmihradska / Melodies of…

Seznam skladeb (1)

  1. Melodie Sedmihradska / Melodies of Transylvania

Popis produktu

"Skladba Melodie Sedmihradska vychází z původního rumunského tradicionálu od neznámého autora. Jednotlivé motivy skladby mají charakter rumunského folklóru z oblasti Sedmihradska a Banátu, přesto se nejedná o ryze folklórní skladbu, ale spíše živou přednesovou skladbu. 
Skladba je v úpravě pro klarinet a klavír. Klarinetový part nevyžaduje tak vysokou virtuositu, jaká je potřeba u většiny rychlých rumunských pasáží.  Součástí titulu je také odkaz na stažení demo nahrávky v mp3, aby jste měli představu jak skladba zní. 
Pro zajímavost je třeba dodat, že jako sólový nástroj se v rumunských souborech používá Tárogató – dřevěný jednoplátkový nástroj s kuželovitým otvorem."  Milan Ort

Milan Ort (*1955) vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři. Byl členem řady folklórních souborů a komorních orchestrů, kde působil v sekci prvních houslí nebo viol. Jeho kompoziční tvorba je zaměřena na stylizaci lidové hudby ze všech koutů světa, zejména z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatní tvorbě se věnuje psaní drobných sólových nebo komorních skladeb hlavně pro děti základních uměleckých škol.

269 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli: