HOUSLOVÁ KNIŽKA pro radost 1 aneb začínáme ve 3.poloze (nové přepracované vydání)

Kód: H8008
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: výukové • instruktážní tituly a školy
Hudební úprava: melodie
Obsazení: solo
Provedení: kniha - měkká vazba
Série: HOUSLOVÁ KNÍŽKA
Noty do školy
HOUSLOVÁ KNÍŽKA 1 aneb ZAČÍNÁME VE 3. POLOZE je první díl předpokládané pětidílné série koncipováné jako základní materiál pro hru ve 3. poloze (4. a 5. díl s výměnami do jiných poloh). První… zobrazit více
499 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Seznam skladeb (61)

  1. A já pořád, kdo to je
  2. Anděl Páně
  3. Bejvávalo (kánon)
  4. Bělounká ovečka
  5. Běžel tudy zajíček
  6. Běžela ovečka
  7. Budějce, Budějce
  8. Dal husar koně kovat
  9. Fanfára l
  10. Fanfára ll
Otevřít seznam skladeb (61)

Popis produktu

HOUSLOVÁ KNÍŽKA 1 aneb ZAČÍNÁME VE 3. POLOZE je první díl předpokládané pětidílné série koncipováné jako základní materiál pro hru ve 3. poloze (4. a 5. díl s výměnami do jiných poloh). První dva základní díly mohou – poprvé v české houslové literatuře – sloužit minimálně v 1. roce výuky jakožto materiál jediný, neboť obsahují základní uvedení do všech nezbytných složek hry v jejích počátcích. Nadto vnášejí do výukové praxe důsledný řád vědomého používání a vnímání intervalů. To vše je realizováno na nejmenších formách – písních, skladbičkách a etudách minimálního rozsahu (vhodné tedy i pro předškolní děti). Současně je lze použít i pro děti již hrající v 1. poloze (během 1. – 4. ročníku ZUŠ) jako snadný a atraktivní přechod k hraní v polohách, a to v kombinaci s jakoukoli školou pro začátečníky. Sešity pak zůstávají malým houslistům jako dvoudílná sbírka písní i skladbiček k různým příležitostem (v poslední kapitole je soubor koled v dvouhlasé úpravě).

Eva Bublová (*1976) je varhanice a cembalistka, laureátka mezinárodních varhanních soutěží. Koncertuje v Čechách a v zahraničí a věnuje se pedagogické činnosti.