Etudy v rytmu salsy / 9 rytmických etud pro snadný klavír

Kód: BM175
Nejprodávanější Nejprodávanější Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: latinsko-americká hudba • flamenco
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Série: Český skladatel
Slovo salsa v překladu znamená omáčka, což ji přesně vystihuje také z hudebního hlediska. Salsa je složitou směsí kubánských hudebních a tanečních forem, jako jsou son clave, son, danzón, mambo, cha… zobrazit více
369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Audio ukázky

1. Neposedná dřívka / Fidgety Claves
2. Hra na honěnou / Game of Tag
3. Tančící medvěd / Dancing Bear

Seznam skladeb (9)

  1. Neposedná dřívka / Fidgety Claves
  2. Hra na honěnou / Game of Tag
  3. Tančící medvěd / Dancing Bear
  4. Na výletě / On a Trip
  5. V autě / In a Car
  6. Pavoučí síť / Spider Web
  7. Do kopce / Uphill
  8. Prolézačky / Climbing Frames
  9. Zasněný kolotoč / Dreamy Carousel

Popis produktu

Slovo salsa v překladu znamená omáčka, což ji přesně vystihuje také z hudebního hlediska. Salsa je složitou směsí kubánských hudebních a tanečních forem, jako jsou son clave, son, danzón, mambo, cha-cha-chá nebo afro.
Autor sešitu Petr Smetáček napsal pro mírně pokročilé klavíristy devět zajímavých rytmických přednesových etud, které Vám představí různé rytmy a styly salsy. Součastí titulu je odkaz ke stažení demo nahrávek všech etud a to jak pouze klavír sólo, tak s rytmickým perkusním doprovodem (doporučuji je hrát s metronomem nebo s jiným doprovodem či živým perkusním doprovodem, zní to lépe a snadněji s v nich orientuje). A je zde také uveden odkaz na youtube kanál Petra Smetáčka, kde jsou všechny etudy nahrány také živě a můžete si tak etudy nejen poslechnout, ale také se podívat jak je pan Smetáček hraje.   

Petr Smetáček (*1984) je hudebník, skladatel a pedagog. Od raného dětství přilnul ke klavíru a hudbě jako takové, zejména klasické a jazzové, ale také hudbě lidové a později i latinsko-americké salse. Svůj instrumentář během let rozšířil např. o dudy či afro-kubánské perkuse, začal komponovat a kapelničit, nicméně hra na klavír zůstala ve středu jeho zájmu. Již během školních let na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka začal hojně vystupovat s různými hudebními soubory v Čechách i zahraničí, a pro řadu z nich současně komponoval. V současnosti koncertuje především s vlastním souborem Los Rumberos a také se svou manželkou, japonskou sopranistkou Yukiko Kinjo Smetáčkovou. Protože ho vždy bavilo vzdělávat nejen sebe, ale i druhé, začal od roku 2017 působit jako učitel klavíru a korepetitor na ZUŠ ve Slaném.