Dvořáková, Markéta: RYTMOHRÁTKY - snadná dueta pro zobcové flétny

Kód: BM099 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební úprava: melodie
Obsazení: duet
Obtížnost: začátečník
Hudební styl: instruktivní skladby
hudba pro děti, žáky a studenty
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Sešit Rytmohrátky Vám nabízí deset originálních skladbiček ve velmi snadném provedení pro dvě zobcové flétny. Jak naznačuje název titulu, hrátky s rytmem jsou základní úlohou sešitu - v každé… zobrazit více

Seznam skladeb (10)

  1. Veselá / Happy One
  2. Smutná / Sad One
  3. Rozverná / Merry One
  4. Pohádková / Fairytale One
  5. Středověká / Medieval One
  6. Hravá / Playful One
  7. Zamotaná / Tangled One
  8. Zasněná / Dreamy One
  9. Kolovrátková / Repeated One
  10. Divoká / Wild One

Popis produktu

Sešit Rytmohrátky Vám nabízí deset originálních skladbiček ve velmi snadném provedení pro dvě zobcové flétny. Jak naznačuje název titulu, hrátky s rytmem jsou základní úlohou sešitu - v každé skladbičce se po několika taktech mění taktové označení a děti při hře musí dávat pozor nejen na noty, které hrají a vystihnout náladu skladby, ale také na taktové označení a uvědomit si do kolika musí počítat, aby daný takt zahráli správně.

Markéta Dvořáková (*1977) je hudební skladatelka a učitelka klavíru pocházející z Opavy. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor skladba a hra na klavír, ve studiu dále pokračovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde studovala kompozici. V současné době vyučuje na Základní umělecké škole v Polance, kde učí hru na klavír. Na ostravské konzervatoři učí intonaci, rytmus a sluchovou analýzu. Na JAMU v Brně učí hudební teorii, teorii kompozice, instrumentaci a aranžování skladeb a harmonii. Dvořáková skládá skladbičky a písničky hlavně pro své dcery a žáky na ZUŠ, baví ji však i psaní oper. Sama napsala „Žirafí operu“ a další tři opery napsala ve spolupráci se skladatelem Ivo Medkem. Ráda skládá pro vokální soubory dětské i dospělé, nejčastěji pro ženský vokální ansámbl Notabene, ve kterém také zpívá. Za své skladatelské úspěchy již získala několik ocenění. Zmiňme například nominaci na Cenu Alfréda v kategorii Talent roku v roce 2002 (za Žirafí operu) nebo udělení Výroční ceny OSA v kategorii „Nejúspěšnější mladý autor vážné hudby" v roce 2006. V roce 2018 zvítězila v mezinárodní soutěži Opus ignotum s úpravou lidové písně „Prší, prší“ pro ženský sbor a v roce 2021 získala za cyklus “Živůtky“ pro dva ženské hlasy 2. cenu ve skladatelské soutěži Stonavská Barborka.

329 Kč
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM099
Skladatel: Dvořáková, Markéta
Počet skladeb: 10
Počet stran: 20
Jazyk titulu: česky
anglicky
Formát: 30 x 21 cm
ISMN: 9790706544984
Hmotnost: 0.112 kg