Varhanní skladby starých českých mistrů - Brixi, Vaňhal, Kuchař, Pitsch

Kód: H4506
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Titul Varhanní skladby starých českých mistrů obsahuje devět skladeb - fantazie, preludia a fugy čtyř významných varhaníků českého předklasicismu a klasicismu (F. X. Brixi, J. K. Vaňhal, J. K. Kuchař… zobrazit více
299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Seznam skladeb (9)

  1. Fuga C dur (Brixi, F.X.)
  2. Preludium D dur (Brixi, F.X.)
  3. Fuga C dur (Vaňhal, J.K.)
  4. Fuga F dur (Vaňhal, J.K.)
  5. Fuga E dur (Vaňhal, J.K.)
  6. Fantazie d moll (Kuchař, J.K.)
  7. Adagio As dur (Kuchař, J.K.)
  8. Fantazie a fuga na smrt Felixe Mendelssohna-Bartholdyho (Pitsch, K.F.)
  9. Preludium č. 6 (Pitsch, K.F.)

Popis produktu

Titul Varhanní skladby starých českých mistrů obsahuje devět skladeb - fantazie, preludia a fugy čtyř významných varhaníků českého předklasicismu a klasicismu (F. X. Brixi, J. K. Vaňhal, J. K. Kuchař, K. F. Pitsch). Všechny skladby jsou v úpravě pro varhany, tedy klavírní part a plus linka pro pedály.

Jan Křtitel Vaňhal (1739 -1813) byl českým hudebním skladatelem a všestranným hudebníkem, který výborně ovládal hru na několik nástrojů, hrál na smyčcové i dechové nástroje, varhany, klavír i cembalo. Za svého života patřil Jan Křtitel Vaňhal k velmi populární a obdivovaným autorům. V pozdějším věku vyučoval hudbě a stal se vyhledávaným klavírním pedagogem. Jeho klavírní skladby patří dodnes mezi oblíbený a vyhledávaný pedagogický materiál. Vaňhal napsal za svého života velké množství skladeb duchovních i světských, orchestrálních a komorních, skladby pro klávesové nástroje, serenády a písně.

František Xaver Brixi (1732-1771) byl český hudební skladatel, který patří mezi nejvýznamnější české skladatele působící v 18. století v českých zemích.

Jan Křtitel Kuchař (1751-1829) byl český varhaník, cembalista a hudební skladatel.

Karel František Pitsch (1786-1858) byl českoněmecký varhaník, hudební skladatel a pedagog. Je považován za mistra kontrapunktu a jednoho z posledních představitelů pozdně barokního varhanního umění v Čechách.