SLYŠELI JSME V BETLÉMĚ - České vánoční koledy - klavír

Kód: R250
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Český rozhlas
Hudební styl: vánoční hudba
Hudební úprava: klavír
texty
Obsazení: solo
Text skladeb: česky
Provedení: sešit - měkká vazba
Tento titul Vám nabízí dvanáct českých vánočních koled, které pro klavír upravil Václav Kozel (1940) skladatel, aranžér, dirigent a multiinstrumentalista.  Výtvarného zpracování se ujal… zobrazit více
199 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: R250
Aranžér: Kozel, Václav
Počet skladeb: 12
Počet stran: 28
Jazyk titulu: česky
Formát: 21 x 30 cm
EAN: 9790660612170
ISMN: 979-0-66061-217-0
Hmotnost: 100 g

Seznam skladeb (12)

  1. Veselé vánoční hody
  2. Co to znamená
  3. Nesem vám noviny
  4. Slyšeli jsme v Betlémě
  5. Já bych rád k Betlému
  6. Bratři a sestřičky
  7. Na nebi andělé
  8. Dej Bůh štěstí
  9. Chtíc, aby spal
  10. Na nebesích hvězdička vychází
Otevřít seznam skladeb (12)

Popis produktu

Tento titul Vám nabízí dvanáct českých vánočních koled, které pro klavír upravil Václav Kozel (1940) skladatel, aranžér, dirigent a multiinstrumentalista.  Výtvarného zpracování se ujal akademický malíř Vladimír Hanuš. Sám upravovatel Václav Kozel píše:
"Adventní období je příležitostí pro řadu koncertů a v žádném z nich nesmí chybět připomínka blížících se Vánoc. Koledy se však v adventním období mají hrát jen střídmě. Lépe je volit písně a melodie, které nejsou přímo koledami a blížící se svátky evokují jinak. I ty jsou v těchto nabízených notových úpravách zastoupeny. Pravá doba koled přichází až uprostřed vánočních svátků a těsně po nich. Poptávka po koledách je přesto vždy veliká – to vím z vlastních zkušeností - a tak by aspoň jejich názvuk neměl v adventních a vánočních koncertech chybět. Volte tedy jejich dramaturgii obezřetně. V úpravách jsem tempa, prstoklady, akordy a dynamiku volil nepříliš složitě. Kéž vám je tento notový materiál pro sólový klavír pomocníkem k žádoucímu programovému vystižení a dokreslení nejkrásnějších svátků v roce."