Písničky na jednu stránku - Bohuslav Martinů – zpěv / klavír

Kód: H5094
Nejprodávanější Nejprodávanější Akce a slevy Akce a slevy
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
lidová hudba • spirituály • folk • country
Hudební úprava: zpěv / klavír
Obsazení: solo
Text skladeb: anglicky
česky
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Písničky na jednu stránku - sedm písní na slova moravské lidové poezie napsal Bohuslav Martinů v roce 1943.  Martinů v nich zhudebnil texty ze Sušilovy sbírky lidových písní.  Sedm… zobrazit více
178 Kč
209 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: H5094
Skladatel: Martinů, Bohuslav
Počet skladeb: 7
Počet stran: 8
Formát: 24 x 31 cm
EAN: 9790260105416
ISMN: 979-0-2601-0541-6
Hmotnost: 0.072

Seznam skladeb (7)

  1. Rosička / Dew
  2. Otevření slovečkem / The lock
  3. Cesta k milé / Journey to the beloved
  4. Chodníček / The foot path
  5. U maměnky / At home
  6. Sen Panny Marie / The dream of the virgin mary
  7. Rozmarýn / Rosemary

Popis produktu

Písničky na jednu stránku - sedm písní na slova moravské lidové poezie napsal Bohuslav Martinů v roce 1943.  Martinů v nich zhudebnil texty ze Sušilovy sbírky lidových písní.  Sedm drobných písniček, z nichž žádná netrvá déle než devadesát vteřin, je pojmenováno podle zdánlivě nepodstatného vnějšího faktu svého rozsahu. Písničky na jednu stránku jsou spolu s Novým Špalíčkem a Písničkami na dvě stránky jedním ze skvostů české písňové literatury 20. století. Vznikly pro Martinů zcela netypicky bez jakékoli přímé objednávky, lze se však důvodně domnívat, že je autor složil pro potřebu kulturních, politických a charitativních akcí krajanských organizací amerických Čechů, na kterých pak také zaznívaly, mj. v podání zpěvačky Jarmily Novotné, sólistky Metropolitní opery v New Yorku. Frázování písní vychází z rytmu textu, taktové čáry mají interpretovi sloužit pouze pro lepší orientaci. Ve své výrazové úspornosti a oproštěnosti od vnějších efektů jsou Písničky na jednu stránku jedním z klíčů k pozdnímu dílu Bohuslava Martinů.

Bohuslav Martinů (1890-1959) byl český hudební skladatel, houslista, pedagog a hudební kritik. Jeho umělecký vývoj prošel od impresionismu přes neoklasicismus, expresionismus a inspiraci jazzem až k ryze vlastnímu kompozičnímu stylu. Stylově má nejblíže ke generaci neo-klasiků jako byli Arthur Honegger, Béla Bartók a další.