Otakar Ševčík: Holka modrooká (z Českých tanců a nápěvů op.10) / housle a klavír

Kód: H8057 Novinka Novinka
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
lidová hudba • spirituály • folk • country
Skladatel: Ševčík, Otakar
Jediné Ševčíkovo dílo určené ke koncertnímu provádění jsou České tance a nápěvy op. 10, který byly zkomponovány v roce 1872.  Nyní vychází samostatně první z tanců "Holka modrooká", který patří… zobrazit více

Seznam skladeb (1)

  1. Holka modrooká /The Girl with Blue Eyes

Popis produktu

Jediné Ševčíkovo dílo určené ke koncertnímu provádění jsou České tance a nápěvy op. 10, který byly zkomponovány v roce 1872.  Nyní vychází samostatně první z tanců "Holka modrooká", který patří k nejpopulárnějším českým virtuózním skladbám pro housle. Námětem nebo motivem pro napsání této koncertní skladby se stala oblíbená stejnojmenná lidová píseň.  Sešit obsahuje klavírní doprovod plus samostatně vložený part pro sólové housle. 

Otakar Ševčík (1852-1934) byl významný český houslista a pedagog. Je tvůrcem vlastní učební metody se kterou dosáhl jedinečných výsledků i ohlasu a v oboru své činnosti může být považován za jednu z největších postav světa. Ševčík se stal v pravém slova smyslu „světovým“ učitelem houslistů nejrůznějších národností, kteří svým uměním dobývali a stále dobývají svět.

269 Kč
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: H8057
Počet skladeb: 1
Počet stran: 22
Formát: 23 x 31 cm
ISMN: 9790260109506
Hmotnost: 120 g