Newe Paduanen, Galliarden, Intraden und Currenten .... / komorní soubor

Kód: SL03
Nejprodávanější Nejprodávanější
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: EDITIO SIMIAE LUDENTES
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: malý soubor (do 10 hudebníků)
kvintet
Provedení: sada (partitura + party)
Další zajímavý titul vydavatelství EDITIO SIMIAE LUDENTES, které se zabývá především objevováním zapomenutých hudebních pokladů v hudebních archívech a jejich znovu vydáváním v soudobé notaci, aby si… zobrazit více
499 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: SL03
Skladatel: Otto, Valerius
Autor / Editor: Pospíšil, Michal
Počet skladeb: 62
Počet stran: 247
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISBN: 80-901080-2-4
Hmotnost: 0.978

Seznam skladeb (62)

  1. Paduana à 5
  2. Paduana à 5
  3. Paduana à 5
  4. Paduana à 5
  5. Paduana à 5
  6. Paduana à 5
  7. Paduana à 5
  8. Paduana à 5
  9. Paduana à 5
  10. Paduana à 5
Otevřít seznam skladeb (62)

Popis produktu

Další zajímavý titul vydavatelství EDITIO SIMIAE LUDENTES, které se zabývá především objevováním zapomenutých hudebních pokladů v hudebních archívech a jejich znovu vydáváním v soudobé notaci, aby si dnešní hudebníci mohli zahrát zajímavé hudební díla z doby dávno minulé v jejich původním znění. Tento titul Vám nabízí skladby méně známého německého skladatele Valerius Otto (1579 - někdy po roce 1612), který část svého života strávil v českých zemích a první zmínky o tomto díle byly nalezeny mezi hudebninami v knihově Petra Voka.
    Tento komplet Vám nabízí partituru včetně všechny rozepsaných hlasů pro 62 krátkých ceremoniálních skladeb (tanců) - paduane (pavane), které byly ve 16.století velmi oblíbené ve vyšší společnosti po celé Evropě. Všechny skladby jsou napsány v pětihlasém aranžmá a nástrojové obsazení zde není přesně specifikováno. Jednotlivé hlasy partitury jsou pojmenovány CANTUS (C ladění), ALTUS (C ladění), TENOR (C ladění + violový klíč), QUINTUS (C ladění + violový klíč), BASSUS (basový klíč).  Pro interpretaci uvedených skladeb lze tedy použít nejrůznější druhy hudebních nástrojů v ladění dle uvedených partů - flétny zobcové i příčné, housle, violy, violoncella i kontrabasy, pozouny, fagoty a další nástroje. Zajímavý titul, který Vám příblíží hudbu 16. století tím nejlepším způsobem, tim, že si ji budete moci sami zahrát.