Národní poklad hudební III. - 35 lidových písní pro zpěv a klavír

Kód: BM047 Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
Hudební úprava: klavír / zpěv / akordy
Obsazení: duet
solo
Text skladeb: česky
Provedení: sešit - kovová kroužková vazba
Série: Národní poklad hudební
Národní poklad hudební III. je třetí díl úspěšného zpěvníku Národní poklad a opět Vám nabízí 35 lidových písní v úpravě pro zpěv s doprovodem klavíru. Písně do zpěvníků Národní poklad byly vybrány z… zobrazit více

Seznam skladeb (36)

  1. A já sám
  2. Ach, dybych já byla tú holubičkú
  3. Ach, není tu, není
  4. Ach, dolina, dolina
  5. Co je ti
  6. Což se mně, má milá, hezká zdáš
  7. Hájku
  8. Horo, horo vysoká jsi!
  9. Holka modrooká
  10. Já do lesa nepojedu
Otevřít seznam skladeb (36)

Popis produktu

Národní poklad hudební III. je třetí díl úspěšného zpěvníku Národní poklad a opět Vám nabízí 35 lidových písní v úpravě pro zpěv s doprovodem klavíru. Písně do zpěvníků Národní poklad byly vybrány z původního zpěvníku Náš Poklad, který byl vydán začátkem 20.století Ferdinandem Sládkem (1872-1943). Všechny písně byly pečlivě přepsány do nové notové podoby, většina písní byla transponována do tóniny rozsahově vhodnější pro současné zpěváky a melodická linka byla doplněna o akordové značky. U všech lidových písní je uveden také její rozsah, pro usnadnění výběru rozsahově vhodné písničky. V seznamu skladeb je kromě názvu písně uvedená také oblast, ze které lidová píseň pochází a pro koho je text písně určen (chlapecký, dívčí, pro všechny a duet - kdy je většinou jedna sloka dívčí a jedná chlapecká). 

Věříme, že se Vám nové vydání našich národních písní pro zpěv s klavírním doprovodem bude líbit a rádi si budete tyto písničky zpívat a hrát.