Minipříběhy pro tři / snadné skladby pro tři violoncella

Kód: BM157
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: hudba pro děti, žáky a studenty
instruktivní skladby
Hudební úprava: melodie
Obsazení: trio
Obtížnost: začátečník
mírně pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Série: Český skladatel
„MINIPŘÍBĚHY PRO TŘI“ je další řada originálních skladeb obsahující sedm trií pro mírně pokročilé violoncellisty, navazující na předchozí sešit duet Minipříběhy pro dva. Jednotlivé nástrojové… zobrazit více

Audio ukázky

1. Námořníci / Sailors
2. Jízda na kole / Bike Ride
3. Drakiáda / Kite Flying

Seznam skladeb (7)

  1. Námořníci / Sailors
  2. Jízda na kole / Bike Ride
  3. Drakiáda / Kite Flying
  4. Létající koberec / Flying Carpet
  5. Taneční večer / Dance Night
  6. Mys Dobré naděje / Cape of Good Hope
  7. Výlet do Španělska / Trip to Spain

Popis produktu

„MINIPŘÍBĚHY PRO TŘI“ je další řada originálních skladeb obsahující sedm trií pro mírně pokročilé violoncellisty, navazující na předchozí sešit duet Minipříběhy pro dva. Jednotlivé nástrojové party jsou napsány pro různou hráčskou úroveň a v rámci komorní hry, může například náročnější part hrát učitel. Skladby jsou vhodným zpestřením a obohacením tradičního koncertního repertoáru. Příjemné a líbivé melodie s výraznými harmonicko-rytmickými elementy a zvukomalbou umocňují svým hudebním charakterem imaginární děj každého minipříběhu.

Pro zjednodušení nácviku skladeb je součástí sešitu také odkaz na stažení audio nahrávek. Každá skladba je zde nahrána čtyřikrát, celá skladba (demo nahrávka) a poté také každý hlas samostatně. Všechny nahrávky jsou ve formátu mp3, demo nahrávka je nahrána s předklikem metronomu a jednotlivé party jsou nahrány s klikem metronomu po celou dobu nahrávky. Hráči mohou cvičit svůj part hrou souběžně se svým partem z audio nahrávky a po zvládnutí partu si zahrát svůj part přímo s demo nahrávkou, kde budou hrát unisono se svým partem na nahrávce. Součástí odkazu ke stažení jsou také pomocné nahrávky pro naladění violoncella, pro struny C-G-D-A, ve standartním ladění 442 Hz.

Petra Šuško (*1976) je česká hudební skladatelka a učitelka klavíru. Vystudovala skladbu a hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, studium skladby a hudební režie na AMU v Praze zakončila v kompoziční třídě Milana Slavického. Během studií absolvovala stáže v Holandsku (Amsterdam, Hilversum). V posledních letech působila hlavně pedagogicky (Anglické gymnázium v Praze), v současnosti vyučuje hru na klavír na dvou ZUŠ v Praze. Její skladby získávaly již od doby studií řadu ocenění ve skladatelské soutěži Generace a je finalistkou české sekce mezinárodní soutěže elektroakustické hudby Musica Nova (2019). Její kompoziční doménou je především oblast elektroakustické hudby, skladby pro různá komorní seskupení, multimediální projekty, hudba k radioartu a k filmovému dokumentu. Na poli edukativní tvorby se zaměřuje na skladby pro klavír a nově také na komorní skladby pro variabilní nástrojové obsazení.

369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM157
Skladatel: Šuško, Petra
Počet skladeb: 7
Počet stran: 20
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650585