Kontrabasové etudy - Jan & Ondřej Balcar

Kód: BAL631300 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Jan Balcar
Hudební úprava: melodie
Obsazení: solo
Obtížnost: mírně pokročilý
více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Hudební styl: noty pro hudební školy
Serie: Noty do školy
Skladatel: více různých skladatelů
Tento sešit Vám přináší ve zkrácené a přepracované podobě výběr etud „klasiků kontrabasové pedagogické literatury". Publikace je rozdělena do dvou kapitol.  První kapitola (etudy č. 1 — 36) je… zobrazit více

Popis produktu

Tento sešit Vám přináší ve zkrácené a přepracované podobě výběr etud „klasiků kontrabasové pedagogické literatury". Publikace je rozdělena do dvou kapitol. 
První kapitola (etudy č. 1 — 36) je určena žákům a studentům, kteří se již seznámili s elementární technikou hry v rozsahu základních poloh a pomáhá jim k upevnění jejich dosavadních hráčských dovedností.
Druhá kapitola (etudy č.37 — 58) slouží pokročilejším žákům a studentům po úvodním seznámení s palcovými polohami k jejich důkladnějšímu procvičení a propojení s polohami základními. 
V sešitě je dbáno na střídání etud přednesových a technických. U těch technických je potřeba důsledně procvičit všechny připojené smyky. Realizace předepsaných temp musí vycházet z celkových možností žáka i stupně rozpracovanosti etudy. Doporučuje se hra s metronomem. Prstoklady jsou uvedeny pouze tam, kde nabízí nejvhodnější řešení, nebo je jimi sledováno procvičení určitého problému. Jinak je jejich volbě ponechána volnost. Měly by ale vycházet z hudebního kontextu a respektovat individuální dispozice ruky. 
Nácvik etud má probíhat paralelně s nácvikem stupnic, akordů, drobných technických studií i přednesové literatury. Jenom tak mohou výrazným způsobem přispět k obohacení a zkvalitnění práce žáka.
Etudy pro Vás vybrali a připravili dva vynikající kontrabasisté a pedagogové, Jan Balcar (*1946) a jeho syn Ondřej Balcar (*1971). 

11,62 EUR
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 0,00 EUR

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BAL631300
Autor / Editor: Balcar, Ondřej
Balcar, Jan
Počet stran: 47
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
EAN: 9790660631300