KLAVÍRNÍ ETUDY se zaměřením na techniku hry stupnic - Matej Olejár

Kód: 787572
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: LYNX nakladatelství
Hudební styl: noty pro hudební školy
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Provedení: kniha - měkká vazba
Série: Noty do školy
Představujeme Vám novou, úspěšnou a moderně koncipovanou sbírku etud, ve které se rovnoměrně rozvíjí zběhlost pravé i levé ruky. Je zde dbáno na pestrost použitých tónin. Nabízené etudy jsou pro… zobrazit více

Popis produktu

Představujeme Vám novou, úspěšnou a moderně koncipovanou sbírku etud, ve které se rovnoměrně rozvíjí zběhlost pravé i levé ruky. Je zde dbáno na pestrost použitých tónin. Nabízené etudy jsou pro většinu stupňů vyspělosti žáků na ZUŠ.
Doc. MgA. Jan Jiraský, Ph.D., vedoucí Katedry klávesových nástrojů, JAMU Brno o této knize napsal: "Matej Olejár ve své sbírce etud zaměřených na hru stupnic předkládá promyšlený a ucelený systém. V přípravných kapitolách věnuje pozornost nejen nácviku podkládání palce, ale také zvukové přípravě hry stupnice způsobem, jaký v dosavadních českých sbírkách nenajdeme. Nejobsáhlejší kapitoly věnované hře diatonických a chromatických stupnic se vyznačují tóninovou pestrostí, autor citlivě volí délku motivů i etud samotných. Zpočátku řadí etudy s kratšími frázemi, v dalších etudách je postupně prodlužuje, což umožní nenásilnou a efektivní cestu k hlavním cílům sbírky – pružné a lehké hře stupnic se zřetelem na kvalitu tónu a také získání vytrvalosti. Autor výběrem etud ukazuje, že technický rozvoj nemusí jít cestou potlačení radosti z hudby, ale naopak může být sklouben s rozvojem hudebním."

Zboží již není v nabídce

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: 787572
Skladatel: více různých skladatelů
Autor / Editor: Olejár, Matej
Počet stran: 151
Jazyk titulu: česky
Formát: 23 x 34 cm
ISBN: 978-80-86787-57-2
Hmotnost: 592 g