JAROSLAV JEŽEK - 81 melodií a tanců z modrého pokoje + 2x CD / klavír sólo

Kód: 545028 Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: EDITIO KAREZ
Hudební úprava: klavír / akordy
Obsazení: solo
Provedení: kniha + CD
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
muzikály • film • televize
Serie: Český skladatel
Skladatel: Ježek, Jaroslav
Ježek, Jaroslav (1906-1942) -  český skladatel, klavírista a dirigent, označovaný také jako český Gershwin a známý jako "třetí" v autorské divadelní dvojici Jiří Voskovec a Jan Werich. Jaroslav… zobrazit více

Audio ukázky

1. Lodnická
2. Píseň o Golemovi
3. Kat a blázen

Seznam skladeb (81)

  1. Lodnická
  2. Píseň o Golemovi
  3. Kat a blázen
  4. V domě straší duch
  5. Konšelská
  6. Klobouk ve křoví
  7. Pochod stoprocentních můžů
  8. Svítá
  9. Proti větru
  10. David a Goliáš
Otevřít seznam skladeb (81)

Popis produktu

Ježek, Jaroslav (1906-1942) -  český skladatel, klavírista a dirigent, označovaný také jako český Gershwin a známý jako "třetí" v autorské divadelní dvojici Jiří Voskovec a Jan Werich. Jaroslav Ježek je autorem většiny známých, oblíbených a stále hraných evergreenů Osvobozeného divadla. Tento titul je nové, doplněné a rozšířené vydání velmi úspěšného notového alba, který Vám nyní na téměř 200 stranách nabízí 81 písní a skladeb Jaroslava Ježka se stupňující se obtížností skladeb od těch nejjednodušších až po náročnější klavírní úpravy. K titulu jsou přiložená dvě CD, která obsahují nahrávky všech skladeb uvedených v sešitě.  U většiny skladeb jsou uvedeny poznámky a texty, které Vás průběžně seznamují se životem a prací Jaroslava Ježka a  jeho vztahem k hudbě. Také zde naleznete zajímavosti o tom, jak vznikaly některé písně a skladby, do které hry melodie patří a co o Jaroslavu Ježkovi napsali nebo říkali jiní. V sešitě naleznete spoustu dobových černobílých fotografií s Jaroslavem Ježkem a jeho přáteli a také mnoho zajímavých kreseb.  Na konci sešitu je uveden Apendix s doplňujícími informacemi o akordových značkách, vedení melodie a možnostech klavírního doprovodu.
Svým životním příběhem a hudebním záběrem je Jaroslav Ježek velmi ojedinělý skladatel a to nejen u nás, ale i v celosvětovém měřítku.
K titulu lze dokoupit sešitek s texty k písním uvedených v tomto sešitě - JAROSLAV JEŽEK - 81 melodií a tanců z modrého pokoje - texty k písním (Voskovec, Werich, Nezval)

18,23 EUR
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 0,00 EUR

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: 545028
Aranžér: Karez, Sidonius
Počet skladeb: 81
Počet stran: 185
Jazyk titulu: česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790706545028
Hmotnost: 0.546