HURNIK: MINUTOVÉ PÍSNIČKY pro zpěv(soprán), flétnu a klavír

Kód: P1849
Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: SCHOTT & Co. LTD
Hudební styl: noty pro hudební školy
hudba pro děti, žáky a studenty
Hudební úprava: zpěv / klavír
partitura + party
Obsazení: trio
malý soubor (do 10 hudebníků)
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Ilja Hurník (1922) je významný český hudební skladatel, klavírista, hudební pedagog, dramatik a spisovatel. Tento sešit Vám nabízí jeho Písně pro děti na verše Václava Fischera a Jana Hostáně v… zobrazit více
1 120 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: P1849
Skladatel: Hurník, Ilja
Počet skladeb: 8
Počet stran: 42
Formát: 23 x 30 cm
ISMN: 9790205007805
Hmotnost: 190 g

Seznam skladeb (8)

  1. Studánka
  2. Světluška
  3. Míč
  4. Čekanka
  5. Gazela
  6. Jahody
  7. Řepa
  8. Němá víla

Popis produktu

Ilja Hurník (1922) je významný český hudební skladatel, klavírista, hudební pedagog, dramatik a spisovatel. Tento sešit Vám nabízí jeho Písně pro děti na verše Václava Fischera a Jana Hostáně v hudební úpravě pro zpěv, flétnu a klavír.

Ilja Hurník (1922 – 2013) byl český hudební skladatel, klavírista, hudební pedagog, dramatik a spisovatel. Mnohostrannost jeho talentu se projevovala už od dětství. V šesti letech napsal na vlastní texty své první písničky a v jedenácti letech mu tiskem vyšly klavírní skladbičky. Hurníkův skladatelský odkaz má víc než sto položek a zahrnuje takřka všechny hudební žánry – od drobných skladbiček pro děti přes písně, sbory a komorní skladby až po kantáty, opery, balet a symfonii. Jeho skladby pro děti patří dodnes na našich hudebních školách ke zlatému fondu a Hurníkova dětská písnička Zasadím jabloňku dokonce téměř zlidověla. Jako pedagog působil řadu let na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a na konzervatoři v Praze, kde vyučoval tři obory – hru na klavír, komorní hru a kompozici.