Brahms: Sonata in E minor op.38 / violoncello a klavír

Kód: BA9429
Novinka Novinka
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Barenreiter Urtext
Urtext
Sonáta e moll op.38, kterou Johannes Brahms napsal pro violoncello a klavír.  První tři věty sonáty Brahms napsal v roce 1862 a poslední věta byla napsána v roce 1865. Od začátku 20. století se… zobrazit více
199 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Audio ukázky

1. Allegro non troppo
2. Allegretto quasi Menuetto
3. Allegro

Seznam skladeb (4)

  1. Allegro non troppo
  2. Allegretto quasi Menuetto
  3. Allegro
  4. Piú Presto

Popis produktu

Sonáta e moll op.38, kterou Johannes Brahms napsal pro violoncello a klavír.  První tři věty sonáty Brahms napsal v roce 1862 a poslední věta byla napsána v roce 1865. Od začátku 20. století se sonáta pevně zařadila do repertoáru mnoha významných violoncellistů. 
Toto vydání v sérii Bärenreiter Urtext přichází s violoncellovým partem označeným editory prstokladem a smyčcem, které vycházejí z praxe Brahmsových současníků a zároveň je také k dispozici neoznačený urtextový part.  Důležitou součástí tohoto vydání je rozsáhlá předmluva. Nejprve informuje o vzniku díla, jeho raných provedeních, vydání i rané recepci a pozoruhodný je také unikátní Komentář k interpretační praxi.  Edice tak nabízí vzrušující a často překvapivý pohled na romantickou hudební interpretaci.

Johannes Brahms (1833-1937) byl německý hudební skladatel, klavírista a dirigent. Jeden z nejvýznamnějších skladatelů devatenáctého století, jehož tvorba kombinuje to nejlepší z klasické a romantické hudby. Brahms komponoval ve všech oblastech kromě opery.