Beethoven: Symfonie č.5 op.67 / trio příčných fléten

Kód: BM169 Novinka Novinka Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: trio
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sada (partitura + party)
Symfonie č. 5 op. 67 “Osudová” je pátá symfonie Ludwiga van Beethovena. Jedná se o jednu z nejslavnějších symfonií světové klasické hudby. „Allegro con brio“ je první věta této symfonie a je velmi… zobrazit více

Audio ukázky

1. Symphony No.5 Op. 67 - Allegro con brio

Seznam skladeb (1)

  1. Symphony No.5 Op. 67 - Allegro con brio

Popis produktu

Symfonie č. 5 op. 67 “Osudová” je pátá symfonie Ludwiga van Beethovena. Jedná se o jednu z nejslavnějších symfonií světové klasické hudby. „Allegro con brio“ je první věta této symfonie a je velmi známá pro svůj charakteristický motiv tří krátkých a jedné dlouhé noty. Tento motiv se objevuje v celé symfonii a je považován za symbol osudu.
Nyní Vám přinášíme tuto „osudovou“ první větu v povedeném a přitom snadném aranžmá pro tři příčné flétny, které pro Vás napsala Jana Dryáková. Sešit obsahuje partituru plus samostatně vložené party pro jednotlivé flétny. 

Ludwig van Beethoven (1770 - 1827) byl německý hudební skladatel a klavírista, období přechodu od hudebního klasicismu k romantismu. Je jedním z nejobdivovanějších skladatelů v historii a jeho skladby patří k nejhranějším z repertoáru klasické hudby Beethovenova tvorba obsahuje 9 symfonií, 32 klavírních sonát, 5 klavírních koncertů, 10 sonát pro klavír a housle, dále sem patří bezpočet smyčcových kvartetů, vokální i divadelní hudbu a mnoho dalších drobných skladeb.

Jana Dryáková (*1993) je učitelka hry na příčnou flétnu a aranžérka. Na základní umělecké škole se učila hrát na příčnou flétnu a klavír. Na Pražské konzervatoři vystudovala obor příčná flétna a ve studiu hry na příčnou flétnu pokračovala na HAMU v Praze. Již během studií začala pracovat jako učitelka hry na příčnou flétnu na ZUŠ a založila komorní soubor Dobře naladěný kvartet. Pro kapelu se naučila postupně aranžovat skladby a písničky různých žánrů. Název skupiny se v průběhu doby změnil na Dobře naladěni a Jana Dryáková v něm stále působí jako aranžérka a flétnistka.

299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM169
Skladatel: Beethoven, Ludwig van
Aranžér: Dryáková, Jana
Počet stran: 16
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650707