Zahrajte mi, muzikanti / lidové písně z Moravy a Slovenska pro souborovou hru

Kód: BM142 Novinka Novinka Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: malý soubor (do 10 hudebníků)
Obtížnost: mírně pokročilý
více pokročilý
Provedení: sada (partitura + party) + Audio Online
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
Sešit „Zahrajte mi, muzikanti“ Vám přináší dvě slovenské lidové písně "Zahrajťe mi muzikanťi a Čerešeň, čerešeň"  v úpravě pro souborovou hru. Aranžmá je napsáno pro tzv.… zobrazit více

Audio ukázky

1. Zahrajťe mi muzikanťi
2. Čerešeň, čerešeň

Seznam skladeb (2)

  1. Zahrajťe mi muzikanťi
  2. Čerešeň, čerešeň

Popis produktu

Sešit „Zahrajte mi, muzikanti“ Vám přináší dvě slovenské lidové písně "Zahrajťe mi muzikanťi a Čerešeň, čerešeň"  v úpravě pro souborovou hru. Aranžmá je napsáno pro tzv. „hudecké“ nástrojové obsazení (bez cimbálu) a tedy pro zpěv, sopránovou zobcovou flétnu, dvoje housle, houslové kontry, violové kontry a kontrabas. Místo zobcové flétny lze použít také příčnou flétnu, hrající stejný notový zápis o oktávu výše. V případě chybějící violy je možné použít jako alternativu druhé houslové kontry (viz part „housle 4/kontry“), který je součástí setu. Vybrané písně jsou stylizovány podle tradičních folklorních předloh. Aranžmá dovoluje vytvořit „plnější“ zvuk a větší výrazové možnosti hudebního doprovodu při zachování charakteru lidové písně. Proto může být tento notový materiál použit nejen pro foklórní soubor, rodinné muzicírování, ale i pro koncertní podium. Základní výbavou každého folklórního hráče by měla být schopnost tvořivé, kreativní hry a k získání této schopnosti by měla přispět i tato publikace. 
Set obsahuje partituru včetně všech rozepsaných partů. Součástí sešitu je také odkaz na internetové stránky, kde si můžete stáhnout demo nahrávky jednotlivých skladeb, pro představu, jak skladby zní. 
Náslechy, který zde můžete slyšet je ukázka skladeb, jak je přehrál notový program ve kterém byly skladby napsány. 

Milan Ort (*1955) vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři. Byl členem řady folklórních souborů a komorních orchestrů, kde působil v sekci prvních houslí nebo viol. Jeho kompoziční tvorba je zaměřena na stylizaci lidové hudby ze všech koutů světa, zejména z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatní tvorbě se věnuje psaní drobných sólových nebo komorních skladeb hlavně pro děti základních uměleckých škol.

399 Kč
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM142
Text skladeb: slovensky
Aranžér: Ort, Milan
Počet skladeb: 2
Počet stran: 36
Jazyk titulu: česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650431