Škola hry na housle I. - J.Micka/M.Micková

Kód: H6561
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: hudba pro děti, žáky a studenty
výukové • instruktážní tituly a školy
Hudební úprava: melodie
zpěv (melodie + texty)
Obsazení: solo
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Noty do školy
Tato dvoudílná Škola hry na housle je určena začínajícím žákům základních uměleckých škol. Ve svých začátcích nepředpokládá znalost čtení a může být proto používána i u dětí předškolního věku.… zobrazit více
369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Popis produktu

Tato dvoudílná Škola hry na housle je určena začínajícím žákům základních uměleckých škol. Ve svých začátcích nepředpokládá znalost čtení a může být proto používána i u dětí předškolního věku. Hlavní cílem, úkolem či snahou této Školy je rozvíjet u mladých houslistů hudební cítění a proto i technická cvičení mají většinou melodický ráz, je zde mnoho národních písní a na mnoha místech je připojován doprovod druhých houslí (může být hrán i na klavír). Celá publikace je bohatě ilustrováná pěknými barevnými obrázky.

Josef Micka (1903 – 1993) patří k výjimečným osobnostem české houslové pedagogiky. Vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři a díky stipendiu mohl ještě rok studovat na École de musique v Paříži. Tento pobyt byl velmi podnětný i pro pedagogickou činnost, která se postupem času stala jeho hlavní životní náplní. Po návratu vystudoval na Karlově univerzitě hudební vědu a psychologii a od roku 1939 byl profesorem na Pražské konzervatoři, a v letech 1946-48 také na pražské HAMU. Josef Micka je autorem mnoha publikací a článků o houslové problematice, z nichž k nejznámějším a nejvýznamnějším patří metodické dílo „Hra na housle" a „Škola hry na housle pro začátečníky", na níž pracoval se svou dcerou Magdalenou Mickovou.