SIX SONATINES POUR LA HARPE by Jan Ladislav Dusik

Kód: H1748
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Barenreiter
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Šest harfových sonatin napsal Dusík v lehkém a graciózním pozdně rokokovém slohu, který svou jemnou nápěvnou a zvukovou stylizací se blíží Mozartové hudební mluvě. Je to šest drobných dvouvětých… zobrazit více
299 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: H1748
Skladatel: Dusík, Jan Ladislav
Počet skladeb: 6
Počet stran: 19
Jazyk titulu: anglicky
německy
česky
Formát: 23 x 30 cm
Hmotnost: 0.14

Seznam skladeb (6)

  1. Sonatina l
  2. Sonatina ll
  3. Sonatina lll
  4. Sonatina lV
  5. Sonatina V
  6. Sonatina Vl

Popis produktu

Šest harfových sonatin napsal Dusík v lehkém a graciózním pozdně rokokovém slohu, který svou jemnou nápěvnou a zvukovou stylizací se blíží Mozartové hudební mluvě. Je to šest drobných dvouvětých skladbiček, které důsledně střídají vždy část volného a mírného pohybu s kontrastující částí rychlejší a rytmický mnohem živější. Prvé pomalé části jsou psány zpravidla v prosté třídílné formě, druhé rychlejší části mají ponejvíce charakter rondový, pouze druhá věta poslední sonatiny je složena v tříčtvrtečním menuetovém pohybu.

Jan Ladislav Dusík (1760-1812) byl český hudební skladatel a klavírista. Patří k nejvýraznějším a nejzajímavějším autorům české i evropské hudby přelomu 18. a 19. století. Ve své době byl jedním z nejslavnějších klavíristů, skladatelů a hudebních pedagogů. Napsal více než tří set skladeb a převážná většina je pro sólový klavír nebo koncertantní klavír s doprovodem melodických nástrojů.