Rhapsody in Blue (based on original) / sólo klavír

Kód: PS0047
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: ALFRED PUBLISHING CO.,INC.
Hudební styl: evergreeny • oblíbené melodie
klasická • duchovní hudba
jazz • blues • ragtime • swing
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Provedení: noty
Rhapsody in Blue je velmi známá hudební kompozice od George Gershwina pro solo piano a jazz band napsaná v roce 1924, která kombinuje klasickou hudbu s jazzem. Tento titul Vám přináší úpravu pro solo… zobrazit více
669 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: PS0047
Skladatel: Gershwin, George
Počet skladeb: 1
Počet stran: 31
Jazyk titulu: anglicky
Formát: 23 x 30 cm
UPC: 723188800476
ISBN: 9780769230955
Hmotnost: 124 g

Audio ukázky

1. Rhapsody In Blue

Seznam skladeb (1)

  1. Rhapsody In Blue

Popis produktu

Rhapsody in Blue je velmi známá hudební kompozice od George Gershwina pro solo piano a jazz band napsaná v roce 1924, která kombinuje klasickou hudbu s jazzem. Tento titul Vám přináší úpravu pro solo piano aranžovanou podle původní originální verze této skladby přímo od George Greshwina. Úryvek skladby, který zde můžete slyšet, jsem pro Vás našel někde na netu, aby jste věděli o jakou skladbu jde a jak zní její klavírní provedení. Nahrávka může, ale nemusí být tato originální úprava.

 

George Gershwin (1898-1937) byl americký hudební skladatel a klavírista. Patří mezi nejznámější americké skladatele. Psal hudbu pro muzikály, jazz, populární i klasickou hudbu. Se svým bratrem Ira Gershwinem, který psal texty, tvořili velmi úspěšnou autorskou dvojici. Mezi jeho nejznámější díla patří orchestrální skladby „Rhapsody in Blue“ a „An American in Paris“, jazzové standardy „Swanee“, „Fascinating Rhythm“, „Embraceable You“ nebo „I Got Rhythm“, a také opera „Porgy a Bess“ (1935), za které je například píseň „Summertime“.