RAGTIME BANJO for Tenor or Plectrum Banjo

Kód: 93365
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: MEL BAY PUBLICATIONS
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
Hudební úprava: melodie
Obsazení: solo
Provedení: sešit - měkká vazba
Banjo je hudební nástroj, který vznikl, byl vynalezen nebo postaven ve Spojených státech černými africkými otroky někdy začátkem 19.století. Má svůj charakteristický a nezaměnitelný zvuk a … zobrazit více
329 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: 93365
Aranžér: Smeck, Roy
Autor / Editor: Bay, Mel
Počet skladeb: 13
Počet stran: 32
Formát: 22 x 29cm
ISBN: 9780786678099
Hmotnost: 0.116

Seznam skladeb (13)

  1. Banjo Picking Rag
  2. Crakerjack Rag
  3. Duck Quack Rag
  4. The Entertainer
  5. Hayseed Rag
  6. Honky Tonk Rag
  7. Main Street Rag
  8. Maple Leaf Rag
  9. Palm Leaf Rag
  10. Peacherine Rag
Otevřít seznam skladeb (13)

Popis produktu

Banjo je hudební nástroj, který vznikl, byl vynalezen nebo postaven ve Spojených státech černými africkými otroky někdy začátkem 19.století. Má svůj charakteristický a nezaměnitelný zvuk a v průběhu let se banjo setkávalo s různými hudebnímy styly a periodami, tak jak se vyvíjela historie země. Ragtime je jedním z hudebních stylů, který má v hudební historii své nezastupitelné místo a stále je velmi populární a banjo je jedním nástrojů, který je pro hru ragtimu jako stvořený a provází ho po celou dobu co je ragtime na světě. Tento titul Vám nabízí 13 ragtimů a to jak velmi známých ragtimů od Scott Joplin upravených pro banjo, tak několik originálních ragtimů. Skladby tohoto sešitu jsou aranžovány tak, aby mohly být hrány na tenorové, 5-strunné nebo plectrum banjo. 

Roy Smeck (1900-1994) narozen jako Leroy Smeck, byl americký muzikant. Díky jeho fenomenálním schopnostem hrát na banjo, steel-kytaru a hlavně ukulele, se mu přezdívalo "Wizzard of the strings", tedy čaroděj strun.

Mel Bay (1913-1997) byl americký hudebník a vydavatel nejlépe známý pro jeho sérii knih o hudební výchově. Jeho Encyklopedie kytarových akordů zůstává bestsellerem.