Písničky na celý rok - CD s doprovody

Kód: SIM01CD
zpět na předchozí výběr
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
hudba pro děti, žáky a studenty
populární • rocková hudba
Provedení: CD
Série: Písničky na celý rok
CD Písničky na celý rok doplňuje stejnojmenný čtyřdílný cyklus písniček, který je určen dětským nebo dívčím školním a jiným sborům (komorním i velkým) s doprovodem. Písně jsou na CD… zobrazit více

Seznam skladeb (8)

  1. Něco je vzduchu (jaro)
  2. Wakan Tanka (léto)
  3. Milý podzime (podzim)
  4. Hádej, kdo to je (zima)
  5. Něco je vzduchu (jaro) - instrumentální doprovod
  6. Wakan Tanka (léto) - instrumentální doprovod
  7. Milý podzime (podzim) - instrumentální doprovod
  8. Hádej, kdo to je (zima) - instrumentální doprovod

Popis produktu

CD Písničky na celý rok doplňuje stejnojmenný čtyřdílný cyklus písniček, který je určen dětským nebo dívčím školním a jiným sborům (komorním i velkým) s doprovodem. Písně jsou na CD nahrány ve dvou podobách, jako finální ukázková nahrávka v plné verzi a jako instrumentální podklad (k využití nejen při nácviku, ale především pro účely veřejného vystoupení). 
Veškeré nahrávky jsou pořízeny živě v nahrávacím studiu profesionálními hudebníky. Kromě autorů se na nahrávkách podíleli Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu pod vedením Věry Hrdinkové, jazzová kapela Prime Time Voice a klavírista Miroslav Lacko.

Jaroslav Šimíček (*1962) je jazzový kontrabasista, hudební skladatel a aranžér. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor hudební výchova a český jazyk. V Ostravě absoloval také Lidovou konzervatoř, obor kytara a byl žákem jazzového hudebníka a pedagoga Karla Velebného. V současné době komponuje pro Českou televizi, divadlo a film a věnuje se také práci aranžerské.

Dana Šimíčková (*1963) je zpěvačka, textařka a hudební pedagožka. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor hudební výchova a český jazyk. V současnosti vystupuje sólově se swingovovu formací Shadde Yadda, v duu se skupinou Two Voices a v triu s kapelou Prime Time Voice, s níž spolupracuje i jako textařka. Učí zpěv na základní umělecké škole, s dětmi pracuje také jako hudební lektor v předškolních zařízeních nebo jako hudební režisér v dabingu.