Morning Blues + Audio Online / tři klarinety a klavír (+ online party pro kytary, basu, bicí)

Kód: BM121 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: trio
malý soubor (do 10 hudebníků)
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sada (partitura + party) + Audio Online
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
Série: Český skladatel
Morning Blues
Music for more ...
Skladatel: Šimíček, Jaroslav
"Morning Blues" je příjemná rytmická bluesová skladba, kterou pro Vás složil Jaroslav Šimíček. Toto swingující "ranní blues" budou klarinetisté rádi cvičit a hrát. Skladba je napsaná v aranžmá pro… zobrazit více

Audio ukázky

1. Morning Blues

Seznam skladeb (1)

  1. Morning Blues

Popis produktu

"Morning Blues" je příjemná rytmická bluesová skladba, kterou pro Vás složil Jaroslav Šimíček. Toto swingující "ranní blues" budou klarinetisté rádi cvičit a hrát. Skladba je napsaná v aranžmá pro tři klarinety a klavír s volitelnými party pro kytaru, basovou kytaru (kontrabas) a bicí. Party pro jazzovou rytmickou skupinu jsou ke stažení online.
V sešitě je uveden odkaz, který Vám umožní stáhnout si do počítače demo nahrávku i nahrávku klavírního doprovodu ve formátu mp3. Nahrávky jsou pořízeny z notačního programu, ve kterém byly skladby napsány. Audio(demo) soubor je zde uveden pro Vaši představu jak skladba zní, nahrávku klavírního doprovodu je možné použít k nácviku skladby.

Skladba Morning Blues byla vydána pro soubory příčných fléten, klarinetů a saxofonů. Všechna tři vydání jsou vzájemně kompatibilní a jednotlivé hlasy můžete mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit si tak hudební soubor z nástrojů, které máte právě k dispozici.
Součásti skladby je také prostor pro improvizaci, a pro méně zkušené hudebníky je zde uveden příklad improvizace (2. hlas), který si mohou zahrát a získat inspiraci než se pustí do vlastních improvizací.

Jaroslav Šimíček (*1962) je jazzový kontrabasista, hudební skladatel a aranžér. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor hudební výchova a český jazyk. V Ostravě absoloval také Lidovou konzervatoř, obor kytara a byl žákem jazzového hudebníka a pedagoga Karla Velebného. V současné době komponuje pro Českou televizi, divadlo a film a věnuje se také práci aranžerské.