Koželuh, Leopold: Konzert Es-dur für Klarinette und Orchester / klarinet a klavír

Kód: GM264 Novinka Novinka Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Edition Kunzelmann
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Skladatel: Koželuh, Leopold
Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr od Leopolda Koželuha v úpravě pro klarinet a klavír. Sešit obsahuje klavírní doprovod plus samostatně vložený part pro klarinet.  zobrazit více

Seznam skladeb (1)

  1. Konzert Es-dur für Klarinette und Orchester

Popis produktu

Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr od Leopolda Koželuha v úpravě pro klarinet a klavír. Sešit obsahuje klavírní doprovod plus samostatně vložený part pro klarinet. 

Leopold Koželuh (rodným jménem Jan Antonín Koželuh) (1747 – 1818) byl český hudební skladatel a pedagog. Skladatel Jan Antonín Koželuh byl jeho bratranec a po nějakou dobu ho vyučoval hudbě. Aby zabránil nedorozuměním a záměnám se svým bratrancem, si změnil křestní jméno na Leopold. Do dnešní doby se dochovaly asi čtyři stovky Koželuhových skladeb. Patří k nim mj. asi třicet symfonií, 22 klavírních koncertů včetně jednoho koncertu pro čtyřruční klavír, dva koncerty pro klarinet, 24 houslových sonát, 63 klavírní tria a šest smyčcových kvartetů. Koželuhovo dílo se setkalo s ohlasem po celé Evropě a již během svého života patřil mezi nejdůležitější hudební osobnosti konce 18. století.

799 Kč
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: GM264
Počet skladeb: 1
Počet stran: 48
Formát: 23 x 30 cm
ISMN: 9790206201660
Hmotnost: 224 g