Jezero - Jiří Horáček - sonáta pro klavír na 4 ruce

Kód: AM0058
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: AMOS Editio, s.r.o.
Hudební styl: noty pro hudební školy
Hudební úprava: klavír
Obsazení: duet
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
JEZERO od Jiřího Horáčka jsou vlastně čtyři hudební básně nebo obrazy pro čtyřruční klavír. Inspirací pro její napsání byly proměny jezerní hladiny a přírody kolem ní v různých denních dobách.… zobrazit více
399 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: AM0058
Skladatel: Horáček, Jiří
Počet skladeb: 4
Počet stran: 35
Formát: 23 x 30 cm
Hmotnost: 204 g

Seznam skladeb (4)

  1. Noc/Night
  2. Jitro/Morning
  3. Poledne/Noon
  4. Večer/Evening

Popis produktu

JEZERO od Jiřího Horáčka jsou vlastně čtyři hudební básně nebo obrazy pro čtyřruční klavír. Inspirací pro její napsání byly proměny jezerní hladiny a přírody kolem ní v různých denních dobách. Každá věta má jinou náladu. NOC svou neurčitostí a nejednoznačnosti otevírá prostor pro fantazii interpretů i posluchačů, JITRO se hlásí chvějivým mihotavým tématem plným radostného očekávání před východem slunce, POLEDNE tepe palčivými a strhujícími rytmy evokující žár letního dne a VEČER přináší zklidnění a do ticha se ozývají útržky melodií předchozích vět jako vzpomínky na uplynulý den. 

Jiří Horáček (1941 - 2020) byl český hudební skladatel a zkušený pedagog hry na klasickou kytaru. Absolvoval Konzervatoř Jaroslav Ježka ve oboru hra na kytaru a Pražskou konzervatoř ve hře na kytaru a skladbu. Pedagogicky působil především na ZUŠ Mladá Boleslav a ZUŠ Praha-Spořilov. V roce 1990 založil autorské hudební vydavatelství Tercie, ve kterém vydával pedagogickou literaturu pro výuku hry na kytaru a klavír.