Ježek, Jaroslav: Bugatti Step pro třicet prstů / 1 klavír 6 rukou

Kód: BM074 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Obsazení: trio
Provedení: sešit - měkká vazba
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
evergreeny • oblíbené melodie
Serie: Český skladatel
Skladatel: Ježek, Jaroslav
Jaroslav Ježek (1906-1942) byl český hudební skladatel, klavírista, improvizátor a dirigent, autor taneční, divadelní, filmové i vážné hudby. Je považován za průkopníka jazzové hudby v Československu… zobrazit více

Audio ukázky

1. Bugatti Step

Seznam skladeb (1)

  1. Bugatti Step

Popis produktu

Jaroslav Ježek (1906-1942) byl český hudební skladatel, klavírista, improvizátor a dirigent, autor taneční, divadelní, filmové i vážné hudby. Je považován za průkopníka jazzové hudby v Československu. Skladba Bugatti Step byla inspirovaná automobilem Bugatti, na němž zvítězil slavný monacký závodník Louis Chiron v Brně při automobilové Grand Prix Československa v roce 1931. Ve stejném roce Jaroslav Ježek napsal Bugatti Step jako předehru ke hře Don Juan & Comp. Tato skladba dodnes uchvacuje nejen interprety ale i posluchače svým tanečním charakterem, stručností a přitom nesmírnou virtuozitou. Tento klavírní foxtrot se dodnes řadí k nejoblíbenějším a nejhranějším Ježkovým skladbám.
Nyní Vám tuto skladbu nabízíme v povedeném aranžmá Marka Igla pro 1 klavír a šest rukou. Náslech, který zde můžete slyšet je ukázka, jak skladbu přehrál notační program Sibelius, ve kterém bylo aranžmá skladby napsáno.

6,57 EUR
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 0,00 EUR

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM074
Aranžér: Iglo, Marek
Počet skladeb: 1
Počet stran: 12
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790706544731