Ježek, Jaroslav: BUGATTI STEP pro smyčcový kvartet

Kód: BM170 Novinka Novinka Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: jazz • blues • ragtime • swing
evergreeny • oblíbené melodie
Hudební úprava: partitura + party
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sada (partitura + party)
Série: Český skladatel
Skladbu Bugatti step napsal Jaroslav Ježek v roce 1931 jako předehru k divadelní hře Don Juan & Comp. a díky tanečnímu charakteru a virtuozitě tohoto díla je dodnes jednou z… zobrazit více

Audio ukázky

1. Bugatti Step

Seznam skladeb (1)

  1. Bugatti Step

Popis produktu

Skladbu Bugatti step napsal Jaroslav Ježek v roce 1931 jako předehru k divadelní hře Don Juan & Comp. a díky tanečnímu charakteru a virtuozitě tohoto díla je dodnes jednou z nejoblíbenějších a nejhranějších Ježkových skladeb, ať už v klavírní či orchestrální podobě. Jaroslav Ježek se nechal inspirovat autem značky Bugatti, které vyhrálo závod na Masarykově okruhu v Brně v roce 1930. Skladba se vyznačuje rychlým tempem, a skoro celou skladbu lze slyšet rytmický puls, který může připomínat čtyřtaktní motor.
Nyní Vám přinášíme skladbu Bugatti Step ve skvělém aranžmá pro zkušenější smyčcový kvartet. Úpravu napsal houslista Vladimír Kovář v roce 1986 pro Trávničkovo kvarteto, ve kterém v té době působil jako primárius (první houslista).   

Jaroslav Ježek (1906-1942) byl český hudební skladatel, klavírista, improvizátor a dirigent, autor taneční, divadelní, filmové i vážné hudby. Je považován za průkopníka jazzové hudby v Československu. Je známý jako "třetí" v autorské dvojici Voskovec a Werich, a autor většiny známých a stále oblíbených písniček Osvobozeného divadla.

Vladimír Kovář (*1950) je český houslista a houslař. Vystudoval hru na housle na konzervatoři v Kroměříži a na JAMU v Brně. V roce 1972 v době studia na JAMU založil Trávníčkovo kvarteto, které dosáhlo velmi brzy řady významných úspěchů. Působil v něm jako primárius (první housle) až do roku 1988. Poté působil jako violista Kynclova kvarteta a jako primarius Spielberg-kvarteta. Po ukončení koncertní činnosti se věnuje profesně své dlouhodobé zálibě –houslařství.

499 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM170
Skladatel: Ježek, Jaroslav
Aranžér: Kovář, Vladimír
Počet stran: 24
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650714