JAN KŘTITEL VAŇHAL - 6 sonatin pro klavír

Kód: 4SON
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: SONUS Music Publishe
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
noty pro hudební školy
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Malou ukázkou Vaňhalova pedagogického díla jsou jeho klavírní sonatiny, jichž napsal celou řadu a tento sešit obsahuje prvních šest z nich. Sonatiny jsou řazeny za sebou podle stupně obtížnosti, od… zobrazit více
99 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: 4SON
Skladatel: Vaňhal, Jan Křtitel
Počet skladeb: 6
Počet stran: 27
Formát: 21 x 28 cm
Hmotnost: 106 g

Audio ukázky

1. Sonatina 1
2. Sonatina 2

Seznam skladeb (6)

  1. Sonatina 1
  2. Sonatina 2
  3. Sonatina 3
  4. Sonatina 4
  5. Sonatina 5
  6. Sonatina 6

Popis produktu

Malou ukázkou Vaňhalova pedagogického díla jsou jeho klavírní sonatiny, jichž napsal celou řadu a tento sešit obsahuje prvních šest z nich. Sonatiny jsou řazeny za sebou podle stupně obtížnosti, od nejsnadnějších k obtížnějším.
Náslechy, které zde slyšíte jsou nahrávky části souborů tak, jak je přehrál hudební program ve kterém byly tyto noty napsány a získal jsem je pro Vás přímo od nakladatelství SONUS, které tituly vydalo.

Jan Křtitel Vaňhal (1739 -1813) byl českým hudebním skladatelem a všestranným hudebníkem, který výborně ovládal hru na několik nástrojů, hrál na smyčcové i dechové nástroje, varhany, klavír i cembalo. Za svého života patřil Jan Křtitel Vaňhal k velmi populární a obdivovaným autorům. V pozdějším věku vyučoval hudbě a stal se vyhledávaným klavírním pedagogem. Jeho klavírní skladby patří dodnes mezi oblíbený a vyhledávaný pedagogický materiál. Vaňhal napsal za svého života velké množství skladeb duchovních i světských, orchestrálních a komorních, skladby pro klávesové nástroje, serenády a písně.