Hrajeme na klavír podle akordových značek - Emil Hradecký

Kód: BM001
Nejprodávanější Nejprodávanější Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
výukové • instruktážní tituly a školy
Hudební úprava: zpěv / akordy
klavír / akordy
klavír / zpěv / akordy
Obsazení: solo
Text skladeb: česky
Provedení: sešit - kovová kroužková vazba
Série: Noty do školy
Hrajeme na klavír podle akordových značek od známého českého skladatele Emila Hradeckého (*1953) je titul, kterým pan Hradecký vyplnil mezeru na našem hudebním trhu, protože podobný titul u… zobrazit více
329 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM001
Skladatel: Hradecký, Emil
Autor / Editor: Hradecký, Emil
Počet skladeb: 94
Počet stran: 91
Jazyk titulu: česky
Formát: 21 x 30 cm
EAN: 9790706544007
Hmotnost: 0.34 kg

Seznam skladeb (94)

  1. Ach, synku, synku
  2. Ach není tu, není
  3. A já sám
  4. A ja taka dzivočka
  5. Anička, dušička, kde si bola
  6. Andulko šafářova
  7. A vy, páni muzikanti
  8. Beskyde, Beskyde
  9. Bodaj by vás, vy mládenci
  10. Boleslav, Boleslav
Otevřít seznam skladeb (94)

Popis produktu

Hrajeme na klavír podle akordových značek od známého českého skladatele Emila Hradeckého (*1953) je titul, kterým pan Hradecký vyplnil mezeru na našem hudebním trhu, protože podobný titul u nás dlouho a citelně chyběl. Většina z klavíristů a keyboardistů si chce zahrát své oblíbené písničky z nejrůznějších zpěvníků, ve kterých je nejčastěji uvedena melodická linka s textem a akordové značky. Přečtení akordové značky je totiž daleko rychlejší než podrobné studium notového záznamu a neomezuje ve fantazii a dává příležitost hledání takových klavírních stylizací, které odpovídají Vašim hráčským schopnostem. Tato učebnice Vám chce přiblížit, vysvětlit a ukázat, jak na hru podle akordových značek. Seznámíte se s běžně užívanými akordy a nejjednodušším klavírním doprovodům podle těchto značek. K praktickému cvičení je zde zařazeno přes 40 lidových písní českých, moravských, slovenských i jiných národů a přibližně 50 evergreenů od Jaroslava Ježka, Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, Beatles a dalších známých autorů. Učebnice je určena nejen žákům a absolventům základních uměleckých škol, středních pedagogických škol, ale po pečlivém prostudování vysvětlujících poznámek, také samoukům, kteří chtějí hru podle akordových značek zvládnout. Zajímavý, srozumitelný a velmi důležitý titul, který by neměl chybět v notovém archívu žádného klavíristy a keyboardisty, který chce zvládnout tajemství hry podle akordových značek a získat tak základy pro vlastní improvizace.

Emil Hradecký (*1953) je český hudební skladatel, aranžér a učitel hry na klavír, který se ve své tvorbě často inspiruje taneční hudbou a jazzem. Tvorba Emila Hradeckého je však velmi rozsáhlá a jeho „nejazzové“ skladby jsou velmi melodické, příjemné na poslech a oblíbené mezi učiteli a jejich žáky.