Ozvěny času / pět klavírních skladbiček s využitím rezonance strun (alikvotní tóny)

Kód: BM167 Novinka Novinka Nejprodávanější Nejprodávanější Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
instruktivní skladby
Obsazení: solo
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sešit + Audio Online
Série: Český skladatel
„Často se ve své mysli vracím k dávným inspirativním příběhům. Při komponování si tyto ozvěny minulosti vyžádaly použití zvláštní, tajuplné nástrojové barvy, která mi připomíná doznívání času. Pokud… zobrazit více

Audio ukázky

1. V úkrytu mého srdce / In the Shelter of…
2. Děkuji ti, Anděli / Thank you, Angel
3. Pokoušení svatého Antonína / The…

Seznam skladeb (5)

  1. V úkrytu mého srdce / In the Shelter of my Heart
  2. Děkuji ti, Anděli / Thank you, Angel
  3. Pokoušení svatého Antonína / The Temptation of Saint Anthony
  4. Píseň o Závišovi / Song about Záviš
  5. Siciliana

Popis produktu

„Často se ve své mysli vracím k dávným inspirativním příběhům. Při komponování si tyto ozvěny minulosti vyžádaly použití zvláštní, tajuplné nástrojové barvy, která mi připomíná doznívání času. Pokud totiž stisknete některou klávesu jen tak bez zvuku a druhou rukou rozezníte jinou klávesu poblíž, ozvou se nečekané tóny. Říkáme jim alikvotní tóny. Tohoto efektu nelze docílit na digitálních nástrojích, ale jen na skutečných klavírech, křídlech nebo pianinech. V notovém zápise se pro takové němé stisknutí klávesy používá noty s hranatou hlavičkou.
Předkládané skladbičky vznikaly pro mé žáky, přátele a blízké. Pokud vás některá z nich zaujme, neváhejte si vyhledat příběh, který se za jejím názvem ukrývá. Ve skladbičkách je zakódován tep srdce, který je stále stejný jako v dobách minulých, a někdy zazní odhodlaně, občas posmutněle, ale vždy s vděčností za krásu světa.
Hodně radosti z muzicírování vám přeje“   Petr Hanousek

Petr Hanousek (*1956) je klavírista a pedagog, který působil na ZUŠ Vítkov, ZUŠ Opava a ZUŠ Háj ve Slezsku. Improvizaci vyučoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, v Metodickém centru JAMU Brno i na letních klavírních kurzech v Mikulově. Pravidelně publikoval v odborném tisku (např. Hudební rozhledy, Talent) a věnoval se organizační činnosti (např. Beethovenův Hradec, Skladatelská soutěž, Máme rádi baroko). Podílel se na vydání několika kompaktních disků, sborníků dětských skladeb a studií o hudebním životě regionu.

299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli: