EJ, SRDENKO MOJE - Klement Slavický zpěv (ženský hlas) & piano

Kód: AM0007
Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: AMOS Editio, s.r.o.
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
Hudební úprava: zpěv / klavír
Obsazení: solo
Text skladeb: anglicky
německy
česky
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Tento proslulý písňový cyklus vyšel poprvé a naposledy v roce 1956, tedy téměř před půlstoletím. Za tu dobu si získal zcela mimořádnou oblibu a zařadil se k podobně laděným písňovým cyklům L.… zobrazit více
469 Kč
+ -

dodání do 28 dnů

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: AM0007
Skladatel: Slavický, Klement
Počet skladeb: 6
Počet stran: 25
Formát: 23 x 31 cm
Hmotnost: 0.148

Seznam skladeb (6)

  1. Nad Strážnicú jasno
  2. Šohajku s modrýma očima
  3. Těžko temu kameňovi
  4. Pověz mi, má milá
  5. Studená rosenka
  6. Byla sem ešče malá

Popis produktu

Tento proslulý písňový cyklus vyšel poprvé a naposledy v roce 1956, tedy téměř před půlstoletím. Za tu dobu si získal zcela mimořádnou oblibu a zařadil se k podobně laděným písňovým cyklům L. Janáčka a B. Martinů. O jeho nevšedních kvalitách svědčí mj. i to, že jej v roce 1995 nazpívala na CD naše známá operní pěvkyně Dagmar Pecková. Nové vydání nejen znovu zpřístupňuje tyto Slavického písně české hudební veřejnosti, ale navíc je nově opatřeno anglickými a německými překlady písňových textů a umožňuje, tak písním nastoupit cestu i na světová koncertní pódia.

Klement Slavický (1910–1999) byl český hudební skladatel a pedagog. Pocházel z muzikantské rodiny z Tovačova. Jeho otec byl varhaníkem, sbormistrem a houslařem. Vystudoval pražskou konzervatoř a ve studiu pokračoval na mistrovské škole u Josefa Suka. Jeho hudba je citově angažovaná, rozechvělá i v nejtišším lyrickém zpěvu. Patří k nejcennějšímu odkazu české hudby druhé poloviny dvacátého století.