Edition Pro Salon: Summertime & Someone to Watch Over Me / housle, violoncello a klavír (smyčcový kvartet)

Kód: BU9055
Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: UETZ
Hudební styl: evergreeny • oblíbené melodie
jazz • blues • ragtime • swing
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: malý soubor (do 10 hudebníků)
Obtížnost: mírně pokročilý
více pokročilý
Provedení: sada (partitura + party)
Série: Edition Pro Salon
Titul série Edition Pro Salon. která Vám nabízí krásné a známé skladby v povedené úpravě pro malé smyčcové a komorní soubory.  Tento titul Vám přináší dva známe evregreeny: Summertime … zobrazit více
499 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Seznam skladeb (2)

  1. Summertime
  2. Someone To Watch Over Me

Popis produktu

Titul série Edition Pro Salon. která Vám nabízí krásné a známé skladby v povedené úpravě pro malé smyčcové a komorní soubory.  Tento titul Vám přináší dva známe evregreeny: Summertime + Someone to Watch Over Me, které napsal George Gershwin. Skladby Vám nabízíme v úpravě pro housle, violoncello a klavír s volitelnými doplňujícími hlasy pro druhé housle, kontrabas, příčnou flétnu a klarinet. Z původního tria si tak můžete vytvořit malý až sedmičlenný salónní (komorní) orchestr. Titul obsahuje klavírní doprovod plus rozepsané hlasy pro jednotlivé nástroje. Povedené a velmi variabilní provedení.

George Gershwin (1898-1937) byl americký hudební skladatel a klavírista. Patří mezi nejznámější americké skladatele. Psal hudbu pro muzikály, jazz, populární i klasickou hudbu. Se svým bratrem Ira Gershwinem, který psal texty, tvořili velmi úspěšnou autorskou dvojici. Mezi jeho nejznámější díla patří orchestrální skladby „Rhapsody in Blue“ a „An American in Paris“, jazzové standardy „Swanee“, „Fascinating Rhythm“, „Embraceable You“ nebo „I Got Rhythm“, a také opera „Porgy a Bess“ (1935), za které je například píseň „Summertime“.