Cancan & Tarantela - smyčcový soubor (snadné) / partitura + party

Kód: BM147 Doporučujeme Doporučujeme
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: eNoty.eu
Hudební styl: lidová hudba • spirituály • folk • country
klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: partitura + party
Obsazení: kvartet
band & orchestr
malý soubor (do 10 hudebníků)
Obtížnost: mírně pokročilý
Provedení: sada (partitura + party) + Audio Online
Tento set Vám přináší dvě známé a oblíbené skladby ve snadném aranžmá pro školní smyčcový soubor. Aranžmá je napsáno pro dvoje housle, violoncello a klavír, a všechny party (včetně klavírního)… zobrazit více

Audio ukázky

1. Cancan (J.Offenbach)
2. Tarantella (italská lidová píseň /…

Seznam skladeb (2)

  1. Cancan (J.Offenbach)
  2. Tarantella (italská lidová píseň / Italian Folk Song)

Popis produktu

Tento set Vám přináší dvě známé a oblíbené skladby ve snadném aranžmá pro školní smyčcový soubor. Aranžmá je napsáno pro dvoje housle, violoncello a klavír, a všechny party (včetně klavírního) jsou napsány pro začínající a mírně pokročilé hudebníky. Skladby můžete hrát jak v malém souboru (kvartet), tak ve větším obsazení, kdy jednotlivé party pro smyčové nástroje může hrát více hráčů a soubor tak získá plnější a bohatší zvuk. 
Součástí sešitu je odkaz na internetové stránky, který Vám umožní stáhnout si do počítače nahrávky skladeb uvedených v sešitě ve formátu mp3 a jsou zde uvedeno pro představu, jak skladby zní. Nahrávky byly pořízeny z notačního programu ve kterém byly skladby napsány. 

Jacques Offenbach (1819-1880) byl francouzský skladatel německého původu, violoncellista, divadelní ředitel. Je autorem violoncellových a orchestrálních skladeb, písní, a zejména více než stovky hudebně-dramatických děl. Je považován za jednoho ze zakladatelů moderní, komické opery a patří mezi nejhranější francouzské skladatele. Mnoho z jeho prací zůstává i dnes v repertoáru světových hudebních divadel.

František Lukáš (*1977) začal hrát na kytaru jako samouk od 12 let. Hrál rock, folk, jazz a teprve mnohem později propadl kouzlu klasické kytary a vážné hudby. Vystudoval Konzervatoř v Českých Budějovicích a poté pokračoval ve studiu hry na kytaru (prof. Štěpán Rak) a skladby (prof. Hanuš Bartoň) na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2009 působí jako pedagog na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Kromě intenzivní pedagogické práce se věnuje také sólové koncertní činnosti a komorní hudbě. V oblasti kompozice je jeho záběr velmi široký, od sólových skladeb, přes komorní a vokální kompozice až po orchestrální díla. Jako kytarista i jako skladatel získal řadu ocenění na domácích i mezinárodních soutěžích (Anglo-Czechoslovakia Trust 2001, Generace 2006, A Temporevue competition 2006, a další…).

369 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma nad 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: BM147
Skladatel: Offenbach, Jacques
Aranžér: Lukáš, František
Počet skladeb: 2
Počet stran: 22
Jazyk titulu: česky
anglicky
Formát: 21 x 30 cm
ISMN: 9790660650486