AMOROSO - Klement Slavický - čtyři klavírní skladby

Kód: AM0008
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: AMOS Editio, s.r.o.
Hudební styl: noty pro hudební školy
klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Tento titul Vám nabízí první vydání čtyř příležitostných klavírních skladeb, nalezených v pozůstalosti Klamenta Slavického. Lyrické Lento poetico (1984) a efektní Jarní rondo vznikly jako přednesové… zobrazit více

Seznam skladeb (4)

  1. Lento poetico
  2. Jituščina ukolébavka
  3. Jarní rondo
  4. Capriccio amoroso

Popis produktu

Tento titul Vám nabízí první vydání čtyř příležitostných klavírních skladeb, nalezených v pozůstalosti Klamenta Slavického. Lyrické Lento poetico (1984) a efektní Jarní rondo vznikly jako přednesové skladby pro žáky hudebních škol, Jituščina ukolébavka byla součástí gratulace k narození neteře Jitky (1939) a brilantní Capriccio amoroso (1974) mělo svou premiéru na večeru „Lyry pragensis“, věnovaném manželkám významných skladatelů a básníků.

Klement Slavický (1910–1999) byl český hudební skladatel a pedagog. Pocházel z muzikantské rodiny z Tovačova. Jeho otec byl varhaníkem, sbormistrem a houslařem. Vystudoval pražskou konzervatoř a ve studiu pokračoval na mistrovské škole u Josefa Suka. Jeho hudba je citově angažovaná, rozechvělá i v nejtišším lyrickém zpěvu. Patří k nejcennějšímu odkazu české hudby druhé poloviny dvacátého století.

299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: AM0008
Skladatel: Slavický, Klement
Počet skladeb: 4
Počet stran: 18
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 23 x 31 cm
ISMN: M-66057-037-1
Hmotnost: 118 g