AMOROSO - Klement Slavický - čtyři klavírní skladby

Kód: AM0008
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: AMOS Editio, s.r.o.
Hudební styl: noty pro hudební školy
klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: klavír
Obsazení: solo
Obtížnost: více pokročilý
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Tento titul Vám nabízí první vydání čtyř příležitostných klavírních skladeb, nalezených v pozůstalosti Klamenta Slavického. Lyrické Lento poetico (1984) a efektní Jarní rondo vznikly jako přednesové… zobrazit více
299 Kč
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 1 500 Kč

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: AM0008
Skladatel: Slavický, Klement
Počet skladeb: 4
Počet stran: 18
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 23 x 31 cm
ISMN: M-66057-037-1
Hmotnost: 118 g

Seznam skladeb (4)

  1. Lento poetico
  2. Jituščina ukolébavka
  3. Jarní rondo
  4. Capriccio amoroso

Popis produktu

Tento titul Vám nabízí první vydání čtyř příležitostných klavírních skladeb, nalezených v pozůstalosti Klamenta Slavického. Lyrické Lento poetico (1984) a efektní Jarní rondo vznikly jako přednesové skladby pro žáky hudebních škol, Jituščina ukolébavka byla součástí gratulace k narození neteře Jitky (1939) a brilantní Capriccio amoroso (1974) mělo svou premiéru na večeru „Lyry pragensis“, věnovaném manželkám významných skladatelů a básníků.

Klement Slavický (1910–1999) byl český hudební skladatel a pedagog. Pocházel z muzikantské rodiny z Tovačova. Jeho otec byl varhaníkem, sbormistrem a houslařem. Vystudoval pražskou konzervatoř a ve studiu pokračoval na mistrovské škole u Josefa Suka. Jeho hudba je citově angažovaná, rozechvělá i v nejtišším lyrickém zpěvu. Patří k nejcennějšímu odkazu české hudby druhé poloviny dvacátého století.