ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ - Jakub Jan Ryba - zpěvník s obrázky Josefa Lady - zpěv/akordy

Kód: 41211 Doporučujeme Doporučujeme Právě koupeno Právě koupeno
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: Česká televize - Edice ČT
Hudební úprava: zpěv / akordy
Obsazení: solo
Provedení: kniha - pevná vazba
Hudební styl: vánoční hudba
Serie: Český skladatel
Skladatel: Ryba, Jan Jakub
Hej Mistře! Vstaň bystře! Vzhlédni na jasnost, nebes na švarnost, krásu uhlídáš v tento noční čas... tento text zaznívá už více než dvě stě let v čase vánočním. Takřka před sto lety nakreslil Josef… zobrazit více

Seznam skladeb (9)

  1. Kyrie
  2. Gloria
  3. Graduale
  4. Credo
  5. Offertorium
  6. Sanctus
  7. Benedictus
  8. Agnus
  9. Communio

Popis produktu

Hej Mistře! Vstaň bystře! Vzhlédni na jasnost, nebes na švarnost, krásu uhlídáš v tento noční čas... tento text zaznívá už více než dvě stě let v čase vánočním. Takřka před sto lety nakreslil Josef Lada český lidový betlém. Ladovi vesničané v něm spěchají za hvězdou, která je dovádí až do Betléma a zvěstuje, že se stalo něco nevídaného a významného. Oba dva umělci Jan Jakub Ryba i Josef Lada vytvořili vzácné dílo, jež dodnes obdivujeme pro jeho upřímnou prostotu, ale zároveň radostnou a sváteční atmosféru, která navozuje pravé české Vánoce.
Spojením Rybovy mše, Ladova betlému a desítek dalších Ladových postaviček a scenérií vznikl stejnojmenný animovaný film autorů Miloše Zvěřiny a Pavla Kubanta, který je už od roku 2007 neodmyslitelnou součástí vánočních svátků s Českou televizí. Filmem se inspiroval také tento zpěvník, který rovněž nabízí obě výsostná díla v harmonickém souznění.  Rybovu mši v hudební úpravě Milana Potočka si podle něj můžete – podobně jako v době Jakuba Jana Ryby – sami zahrát a zazpívat v kruhu rodinném nebo třeba s přáteli.
Hudební úprava České mše vánoční je melodická linka s textem a akordové značky. Krásný titul, který by měli mít všichni muzikanti, kteří si chtějí navodit doma atmosféru pravých českých Vánoc. 

7,49 EUR
+ -

skladem, ihned k dodání

Doprava zdarma nad 0,00 EUR

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: 41211
Text skladeb: česky
Počet skladeb: 9
Počet stran: 101
Formát: 20 x 26 cm
EAN: 9788074041211
ISBN: 978-80-7404-121-1
Hmotnost: 0.514